Skocz do zawartości
marcin77

gigabyte ga-7vax-a i ati 9000 problem

Rekomendowane odpowiedzi

wszystko instaluje się jak trzeba (win98se) ale po wgraniu sterów do ati 9000 pro czy to catalyst 3.2 czy 3.4 po ponownym uruchamianiu windows staje i ciemny ekran, pomaga dopiero restart i dalej to samo, po usunięciu sterów od radko działa, drugi proglem to w window dysk co jakiś czas mi pstryka aż zawiesza komputer, na poprzedniej płycie msi kt3 ultra 2c nie było tego, (dysk maxtor 80 7200 i radek 9000pro hisa) , co jest z tą płytą ??, na win xp wszystko chodziło ale dysk zawieszał system ??, zaczynam zrażać się do tej płyty :oops:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

już chyba doszedłem, chodziło o IRQ dysk i radek chodziły na 10, teraz radek na 16 po reinstalce na win xp english :D , tamta była nakładka z 98 na xp i zostały przerwania stare,

w każdym razie teraz działa :D

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

uszkodzone gniazdo agp na plycie, mialem to samo (plyta ga-7vaxp), tyle ze z geforcem 3 gainwarda, bez sterownikow od karty graficznej wszystko bylo w porzadku, po ich wgraniu ekran migotal, znikaly literki, itp.

plyte oddalem do serwisu (byla na gwarancji), niestety juz stamtad nie wrocila, dostalem w zamian ga-7 vaxp ultra

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

no i temat wraca, wszystko działa oprócz radka, po zainstalowaniu driverów do radko obraz ciemny i tylkow awaryjnym uruchamia się, i tu dziwna sprawa w win me i xp wszystko działa, co to może być ??

zabytkowy win98 nie radzi sobie z Twoja konfiguracja sprzetowa... koniec. znalazles rozwiazanie wiec zmien os i sie ciesz.

 

plyte oddalem do serwisu (byla na gwarancji), niestety juz stamtad nie wrocila, dostalem w zamian ga-7 vaxp ultra

hmm czy przypadkiem wersja ultra nie jest bogatsza niz non-ultra?? nie wiem czemu to niestety, dostajesz przeciez lepsza mobo za friko. :roll:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

czasem lubie powracać do zabytków :) i chciałbym żeby wsio chodziło tak jak trezba , a tego nie moge przeboleć :evil: , musze dorwać jeszcze inne ati 9000 lub podobne to zobaczymy może faktycznie agp trzaśnięte, ale wkładałem gf4 mx 440 i działa bez zarzutu :?:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

plyte oddalem do serwisu (byla na gwarancji), niestety juz stamtad nie wrocila, dostalem w zamian ga-7 vaxp ultra

hmm czy przypadkiem wersja ultra nie jest bogatsza niz non-ultra?? nie wiem czemu to niestety, dostajesz przeciez lepsza mobo za friko. :roll:

ultra ma tylko jedna zworke od fsb, ktora jest ustawiona albo na 100 albo na "auto", w zwiazku z czym gdybym (moze w niedalekiej przyszlosci) chcial krecic procka to mam utrudnione zadanie, duzo ludzi narzeka na to, mowiac ze ta plyta to krok w tyl jesli chodzi o podkrecanie

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

masz racje ale nie do konca - ga-7vaxp ultra w stosunku do ga-7vaxp posiada miedzyinnymi SATA.

ga-7vaxp

ga-7vaxp ultra

 

masz jedna zworke dlatego ze masz nowsza rev tej mobo wsszystkie starsze maja dwie niezaleznie od wersji. inna kwestia ze jesli sata do niczego nie jest Ci potrzebne to ta brakujaca zworka jest minusem. ale mozna to latwo obejsc. btw. na kt400 to za duzo nie wykrecisz - przynajmniej jesli chodzi o FSB.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach



×
×
  • Dodaj nową pozycję...