Skocz do zawartości
ExE

rozdzielenie internetu

Rekomendowane odpowiedzi

Cześć mam pytanie. Dostałem niedawno laptopa i chciałem go podłączyć do sieci. Jako, że mam komputer stacjonarny a do niego podłączony jest modem z Dialogu (mam połączenie szerokopasmowe) to nie za bardzo za pomocą kabli da się to zrobić.(modem ma 4 wejście 3 na TV i jedno na internet) Tu pojawia się moje pytanie czy da się zrobić tak by ten dialogowy internet rozdzielić na kompa i laptopa? Może za pomocą jakiegoś rutera?

 

Pozdrawiam, exe

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

tak więc po kolei... musisz sobie kupic router z wejsciem WAN (najczesciej wtyczka RJ45) - to czy będzie miał Wi-Fi to druga, niezwiązana sprawa

 

jako adres WAN ustawiasz sobie dokładnie te parametry jakie "urządzenie dostawcy" przypisuje twojemu komputerowi, a po stronie "wtórnej" ustawiasz sobie NAT z DHCP i to wszystko :)

  • Upvote 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

nie będzie musiał... internet przychodzący potraktuje jako WAN i zaNATuje swoją własną podsieć ;)

 

Tutaj nie chodzi o translacje NAT/PAT tylko o głupie "zabezpieczenie" operatorów które dają na modemach że tolerują tylko adres MAC karty sieciowej komputera.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

CZeść odnawiam temat gdyż mam już modem. tp-link model no. TD-8840T. Internet mam z dialogu wraz z TV w modemie. Teraz chciałbym instrukcje krok po kroku jak to podłączyć aby śmigało. (do podłączenia jest laptop.) mogę udostępnić zdjęcia podłączeń.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Tutaj nie chodzi o translacje NAT/PAT tylko o głupie "zabezpieczenie" operatorów które dają na modemach że tolerują tylko adres MAC karty sieciowej komputera.

 

Zależy u którego operatora. Rok temu miałem necik , który całkowicie olewał MAC i bez względu czy wpinałem do routera czy do stacjonarki czy do lapka, działało. Teraz mam operatora, który daje mi panel administracyjny w którym wpisuję adres MAC urządzenia z którym ma być połączone. :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie


×
×
  • Dodaj nową pozycję...