Skocz do zawartości
qliman

Jaki kupic dysk 120 GB

Rekomendowane odpowiedzi

Zalezy ci na ciszy to kupuj Seagate Baracuda 7200.7 2mb cache.

Zalezy ci na wydajnosci kosztem wiekszego halasu - bierz Maxtora 8mb cache.

 

Po za tym staraj sie korzystac z opcji "szukaj" :twisted:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Zalezy ci na ciszy to kupuj Seagate Baracuda 7200.7 2mb cache.

Zalezy ci na wydajnosci kosztem wiekszego halasu - bierz Maxtora 8mb cache.

 

Po za tym staraj sie korzystac z opcji "szukaj"  :twisted:

Do wydajności dodałbym jeszcze WD1200JB.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

ile dysków.ilu uzytkowników -tyle opini

 

i słusznie

 

ja jednego wdc posiadam od ponad roku -kilka tygodni temu postanowiłem kupic nastepny

 

no i wziołem do domu baraka 7 7200 -maxtora 8kaszy i przez 3 dni sie bawiłem

 

wybór padł ponownie na caviara-był z nich imo zdecydowanie najlepszy no i ma 3 lata gwary-kilkunastu mioch znajomych leci tez na wdc i nikt nie narzeka

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

takie pytania typu jaki hdd kupic , sa bardzo dziwne kazdy zachwala co ma a prawda jest taka ze dysk bedzie dobry jesli ci sie akorat taki trafi....

Z doswiadczenia ci powiem ze , WD jak i maxtor nie sa za ciche ale ich praca mi w niczym nie przeszkadza.

Mam maxtora 40GB 7200 RPM , ma ponad rok od jakiegos czasu swiszczy lozysko , WD 100 GB mialem padlo ( spadki napiec u mnie w sieci i odszedl z tego swiata ) , teraz mam maxtora 120 GB.

Z tego co obserwuje kazdy dysk ma takie same szanse na uszkodzenia i wiekszosc zaczyna swiszczec po pewnym czasie.

Mozesz jedynie ORT: ORT: ORT: ORT: ORT: <span style='color: red;'>ORT: wziasc</span> baracude jesli ci zalezy na B. cichej pracy. chociaz te dyski bardzo sie grzeja....polecam wentylwoac dyski w obudowie sam mam bude chiefteca sa w niej swietne szuflady na dysk z miejscem na kuler 80mm takie rozwiazanie sprawia ze dysk sie wcale nie rozgrzewa zewnetrznie.

Nie sluchaj ludzi jak pisza ze cos tam sie rozpada ( bo ktos tam ma informacje z servisu ) , zdazaja sie i wadliwe serie produktow....jak i ciagle bieganie z dyskiem do kumpli / kolezanek :D wplywa negatywnie na prace danego produktu.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach



×
×
  • Dodaj nową pozycję...