Skocz do zawartości
krzysztofci

Chłodzenie 140mm

Rekomendowane odpowiedzi

Witam chciałem kupić jakieś chłodzenie do e4300. Moim zamiarem jest podkręcenie tego procesora do 3000MHz, a może i nieco więcej. Mój problem z zakupem odpowiedniego chłodzenia polega na tym że jestem ograniczony wymiarami obudowy (180). Od procesora do ścianki bocznej mam 145 mm wolnej przestrzeni dokładniej wymiary jakie mnie ograniczają opisałem w poniższym wątku

http://forum.purepc.pl/index.php?/topic/342264-Podkręcanie-E4300

Niestety pozostał on bez odpowiedzi, zapewne dlatego że nie jest to odpowiedni dział. Jakie chłodzenie kupić aby nie grzmiało jak samolot i dobrze chłodziło mi procesor?

Czy SilentiumPC Spartan to będzie dobry wybór?

Edytowane przez krzysztofci

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Chłodzenie CPU THERMALTAKE Minityp 90 NOWE, FV (1986456434) - Aukcje internetowe Allegro

Thermaltake CL-P0114 z wentylatorem Noctua OKAZJA! (2000915169) - Aukcje internetowe Allegro

 

Noże być AC Freezer 7, do dostania na allegro za ok 30zł używany).

Spartan nie jest zły, ma tą zaletę, że jest zgodny z nowymi socketami.

 

Proponowany wyżej Scythe Grand Kama Cross jest trochę za wysoki jeśli jest tylko 145mm, chłodzenie ma 140mm więc pomiędzy wentylatorem a ścianką pozostanie 5mm.

 

http://www.proline.pl/?p=TAC+GELUS+EXTREME

Edytowane przez Klaus

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Już byłem gotów zamawiać spartana, ale gdy obejrzałem sobie filmik montażowy, załamałem ręce i stwierdziłem że nie ma sensu go zamawiać, gdyż sposób montażu wentylatora będzie kolidował z "gąszczem" kabli jaki mam w obudowie. Wydaje mi się że jestem więc skazany na chłodzenie horyzontalne bądź coś co będzie wiało mi od dołu.

Mimo czytania mnóstwa recenzji i testów nadal nie wiem co kupić.

Zastanawiam się nawet czy nie będę zmuszony zmienić chłodzenia NB na inne które da mi więcej miejsca w obudowie.

 

@Klaus Który z proponowanych przez ciebie coolerów sam byś wybrał?

 

Aby nie pisać nic nie wnoszących postów porobiłem parę fotek jak to faktycznie jest u mnie w tej obudowie może ktoś zaproponuje jakieś fajne i skuteczne rozwiązanie:

Dołączona grafikaDołączona grafika

Na poniższym zdjęciu chciałem uchwycić odległość od pierwszego banku pamięci, trochę nie wyszło ale jest tam 70mm od środka coolera, drugie zdjęcie przedstawia odległość od zasilacza (~70mm).

Dołączona grafikaDołączona grafika

Średnica boksowego coolera - 90mm:

Dołączona grafika

Odległość od tylnej ścianki - 120mm:

Dołączona grafika

Na laminacie płyty wokół chłodzenia jest wymalowana ramka 95x95mm milimetrów, pod tą ramką zaraz zaczyna się radiator NB który ma jakieś 37mm wysokości w najwyższym punkcie widać to na jednym z dwóch pierwszych zdjęć.

 

Chciałem się was jeszcze spytać co to jest za wynalazek i czy warto za to wydać 30pln, do jutra(poniedziłek) muszę to zwrócić:

Dołączona grafika

Dołączona grafika

Edytowane przez krzysztofci

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Możesz w ostateczności skusić się na Scythe Katana 3. Zajmuje mało miejsca w kazdym kierunku, a jest nawet całkiem wydajne. A już na pewno dużo wydajniejsze niż BOX.

Mam to chłodzenie w drugim kompie (P4 EE) i sobie je nawet chwalę; rówież wybierałem ze względu na ograniczoną przestrzeń.

Edytowane przez ivanov

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja brałbym Tacens Gelus Extreme Copper, jakoś mnie lubią chłodzenia z wentylatorem równoległym do mobo. Podoba mi się to, że robią jakiś tam nawiew na pamięć, sekcję zasilania. Posiada regulator obrotów w zestawie. Mógłbym go odebrać u mnie w mieście, to akurat argument nie związany z samym chłodzeniem.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie


×
×
  • Dodaj nową pozycję...