Skocz do zawartości
Radek88

FreeNAS 7- problem z instalacją

Rekomendowane odpowiedzi

Witajcie

 

Chce postawić NAS na starszym kompie, może nie do końca, żeby z jego korzystać ,ale bardziej do ogarnięcia tego, sprawdzenia, czy jestem w stanie to skonfigurować pod swoje potrzeby i ew. potem kupienia jakiegoś atoma.

Pobrałem liceCD z surcefoge. odpalam i pojawia mi się konsolka. Najpierw pobieram IP, po sprawdzeniu,ze mogę się zalogować przez przeglądarkę (oba kompy podłączone do routera) wciskam 9 i enter (instalacja) wybieram instalacje full os (wybieralem kazdy typ instalacji i nic nie pomogło). Następnie wyskakują mi info, co mam w przeglądarce poklikać, zeby instalacja poszla dalej, robie tak, jak napisali:

 

W zakładce dyski>zarządzanie dodaje dysk,potem w punkt montowania montuje, w innej zakladce konfiguruje swap i wszystko fajnie, ale jak klinke ENTER, to wywala mnie znów do wyboru typu instalacji a po wybraniu którejś dostaje komunikat: "The destination drive is already usage!"

Nie wiem co robić dalej... próbowałem przez www odmontować dysk, ale wtedy sypie błędami,ze nie widzi hdd.

 

Czy ktoś obeznany z freebsd mógłby pomóc?

 

 

@edit

Poradziłem sobie, wczoraj była zbyt późna pora, żebym zrozumiał, że wystarczy zamiast wciskać bezsensownie ENTER wyjąć płytę i zrestartować pc. FreeNAS zainstalowany.

 

Można zamknąć

 

Pozdrawiam.

Edytowane przez Radek88

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie


×
×
  • Dodaj nową pozycję...