Skocz do zawartości
Jasi

Która opcja?

Rekomendowane odpowiedzi

Witam.

Zbieram się powoli do kupna jakiegoś monitora. Nie będzie on z tych dobrych, może nawet poniżej przeciętnej, bo do 300zł max.

Ma być za to troszkę funkcjonalny, bo oprócz swojego pierwotnego zadania ma także oferować TV.

Interesuje mnie(dławi pytanie), co lepiej(opłacalniej) wybrać1:

 

  • -monitor z wejściem usb do którego podłączyłbym "tuner tv usb"?
To dość fajne rozwiązanie(taki tuner zwykły ~40, a porządniejszy ~100pln na allegro), bo zawsze można go przepiąć i nie jest się uwiązanym. ale... nie wiem czy da się coś takiego podłączyć, kiedy monitor nie jest połączony z komputerem?2 Wyczytałem, że to możliwe, ale zwykle jest potrzebne do tego oprogramowanie, które przecież trzeba jakoś zainstalować?

 

  • -monitor z tunerem tv?
Powszechniejsze rozwiązanie za to już same monitory z tunerem nie tak powszechne jak z gniazdem usb.

 

  • -telewizor z wejściem dvi/hdmi?
Rozwiązanie złudnie podobne do poprzedniego, IMO droższe.

 

Proszę o wasze opinie, odpowiedzi na pytania(zaznaczone indeksem górnym) lub jeśli powtarzam temat i nieumyślnie zaśmiecam forum(za co z góry przepraszam) o wytknięcie mi tego(ew. zapodanie odnośnika jeśli ktoś jest bardzo wspaniałomyślny).

Dziękuję!

Edytowane przez Jasi

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeśli monitor ma złącze USB to nie po to , żeby mu wetknąć tuner, tylko zazwyczaj stanowi ono część huba/rozdzielacza usb. Inaczej mówiąc, przy wyłączonym kompie który będzie obsługiwał ten hub zbyt wiele nie pooglądasz na monitorze.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

a masz już tuner tv kupiony? trochę mało kasy masz na ten zakup

 

na złącza dvi i hdmi to stanowczo za mało kasy

 

Nie, tunera nie kupiłem, byłby on "dodatkiem" do sprzętu, a więc i środki na niego byłyby dodatkowe.

Co do złącz, to one dodają jakąś unikalną wartość TV'kowi? Mi w każdym razie chodzi tylko o to, aby dało się do niego podłączyć jednostkę centralną.

link 1

link 2

W cenie się mieszczą, HDMI mają, tylko chyba brak mpg4, a to niedługo będzie poważną wadą.

 

 

Jeśli monitor ma złącze USB to nie po to , żeby mu wetknąć tuner, tylko zazwyczaj stanowi ono część huba/rozdzielacza usb. Inaczej mówiąc, przy wyłączonym kompie który będzie obsługiwał ten hub zbyt wiele nie pooglądasz na monitorze.

 

Dziękuję serdecznie;] W końcu mam pewność.

I opcja pierwsza - monitor z USB odpada.

 

 

W tej cenie to tylko uzywka .

 

Tak, zapomniałem dodać, że nie spodziewam się innego stanu.

Edytowane przez Jasi

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

jak nie dekodują mpeg4 to nie będziesz mógł oglądać telewizji cyfrowej, ale i to można obejść, jeżeli teraz Ci to nie potrzebne, możesz sobie w ostateczności później kupić puszkę dekodującą, kosz około 150 zł, ale nie gwarantuję, że to będzie na pewno współpracowało z monitorem w 100%

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Wróćmy do tematu, TV z hdmi, czy monitor z tunerem? Ktoś biegły w temacie mógłby się opowiedzieć za którąś opcją? Są jakieś drastyczne różnice między ww.? Może nie drastyczne, a znaczące o których trzeba wiedzieć?

 

I tak btw, monitor z wbudowanym tunerem zawsze działa bez konieczności podłączenia do komputera?

Znalazłem w sieci taki cytat: "W monitorze z zintegrowanym tunerem telewizyjny, TV działa bez komputera." Czy to znaczy, że są jakieś monitory, których tuner nie jest zintegrowany, a po prostu sobie jest?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie


×
×
  • Dodaj nową pozycję...