Skocz do zawartości
Dvd3K

router bez wifi - stworzenie sieci WiFi przez podłaczenie urządzenia kablem lan - pomoc w dobrze sprzętu

Rekomendowane odpowiedzi

Witam

 

Poproszono mnie o pomoc w następującej sprawie :

 

Internet z piętra (router bez opcji wifi) idzie przez kabel na parter do komputera stacjnonarnego - prez lan.

Na parterze jest laptop - chciałbym stworzyć sieć wifi.

jak to zrobić najprościej?

 

Od razu uprzedzam - nie ma możliwości zamiany routera z partera na taki z opcją wifi:/

 

Jakie urządzenie jest potrzebne, aby podłączyć do niego kabel Lan na parterze - i stworzyć sieć Wifi?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dowolny router z wifi i portem WAN RJ45.

 

Ja w podobnej sytuacji używam Linksys WRT54GC-EU, może być TP LINK WR340 G.

U mnie w routerze jest wyłączony serwer DHCP, internet wchodzi w LAN (tak, w LAN a nie w WAN). RouterWIFI robi za switch i rozsyła WIFI, całą resztą zajmuje się router gdzieś tam daleko.

 

Trzeba najpierw po stronie LAN przypisać routerowi IP nie kolidujące z tamtym routerem i innymi komputerami.

Edytowane przez Klaus
  • Upvote 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dowolny router z wifi i portem WAN RJ45.

 

Ja w podobnej sytuacji używam Linksys WRT54GC-EU, może być TP LINK WR340 G.

U mnie w routerze jest wyłączony serwer DHCP, internet wchodzi w LAN (tak, w LAN a nie w WAN). RouterWIFI robi za switch i rozsyła WIFI, całą resztą zajmuje się router gdzieś tam daleko.

 

Trzeba najpierw po stronie LAN przypisać routerowi IP nie kolidujące z tamtym routerem i innymi komputerami.

 

 

 

Kupiłem tp link wr740g - z media marktu - wszystko śmiga jak należy !

 

Dzięki najmocniej za pomoc ! :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie


×
×
  • Dodaj nową pozycję...