Skocz do zawartości
Markok

Pytanie o RAM do laptopa

Rekomendowane odpowiedzi

Witam wszystkich!

Mam laptopa MSI GX740, wnętrzności :

  • Procesor Intel Core i7 740QM 4x1.73Ghz (Turbo do 2.93Ghz)

  • Karta Graficzna ATI Mobility Radeon HD 5870 (700/1000) 1 GB (G/DDR5-
na lapie pisze DDR5, CPU-Z pokazuje GDDR5)
  • RAM Nanya 4GB 1333Mhz DDR3

  • Dysk 500GB 7200RPM

  • Matryca 17" 1440x900 Matowa

 

Zainstalowałem Windowsa 7 64-bity ale nie chciał współpracować z paroma programami,na których mi zależało i przerzuciłem się na 32-bitowca, teraz już tych programów nie potrzebuję i chcę wrócić na x64, i tu mi przychodzi pomysł dokupienia dodatkowych 4GB RAM-u, co o tym sądzicie, co polecacie.

Dziękuję za przeczytanie i ewentualne odpowiedzi :)

Edytowane przez Markok

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Zmieńże kolor czcionki na standardowy! Na ciemnej skórce forum nic nie widać! <_<

 

Jeśli wykorzystasz te 8gb pamięci, to bierz byle co 1333, np. jakieś Kingstony, Elixiry, coś na Nanyach, Samsungach itd. To nie stacjonarka gdzie ram wybierasz pod kątem możliwości o/c, tu się liczy kompatybilność. Zobacz co masz teraz, i albo kup to samo albo Kingstony.

 

PS

(G/DDR5-na lapie pisze DDR5, CPU-Z pokazuje GDDR5)

GDDR5 = Graphic DDR, więc to jeden pies co pisze :) GDDR5 jest bardziej precyzyjne, bo określa od razu pamięć karty graficznej, ale DDR5 też jest poprawne, bo są to jakby nie było kostki w tej technologii ;) Edytowane przez QrVicH

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Myślałem zawsze,że DDR5 to przestarzałe i teraz GDDR5 króluje :) Obczajam komputronik i nie ma tam nianiek, coś polecisz dokładniej ? jak mam 4 sloty, zajęte 2 po 2GB to kupić jedną kość 4GB czy dwie po 2GB ?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Wole dual channel i nie planuję jeszcze bardziej powiększać rodzinki RAM więc 8 GB do takiego lapa starczy na wieki, biorę 2x2GB i teraz pytanko - OCZ za 48.90, GoodRAM za 53.90, czy Kingston za 60.90 (Single Rank), lub zwykły za 71.90 (ceny 2GB 1333 CL9) ?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Miałeś rację, jeżeli na mojej płycie ram jest tylko w jednym miejscu to mam dwa sloty zapełnione 2GB-wymi Elixirami 1333Mhz :)

 

To z leksza chu*owo.. co zrobie z tymi obecnymi Elixirami :/ ?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Hmm, na początku zainstalowałem właśnie 64-bity - odpaliłem crysisa, fajnie, przesiadłem się na 32-bity - dużej różnicy nie widać.. a jednak z 32-bitami żaden program ani gra problemu nie mają.. jak to jest aktualnie na x64 ? zdarzy się coś nie iść po prostu na tej architekturze i basta ?

Edytowane przez Markok

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie


×
×
  • Dodaj nową pozycję...