Skocz do zawartości
Gość danielaxe

Zasilacz Dobór ! POMOCY !

Rekomendowane odpowiedzi

Gość danielaxe

Witam.

Mam problem , ponieważ większość gier np. F1 2011 na wysokich mi się trochę zacina nie cały czas tylko co chwile i na Minimalnych też ale mniej , sprzęt mam dobry kupiony dwa tygodnie temu. Sądze , że to może być wina zasilacza.

Karta Graficzna : Radeon HD 6970 1GB GDDR5

Procesor : AMD FX 4100 3.6 GHz 12MB

Płyta Główna : MSI 760GM-P21

Zasilacz ATX 450W

Pamięć RAM : 8 GB DDR3

Czy to możliwe , że przez zasilacz mi sie zacina temp. komputera nawet dochodzi do 35-37 stopni.

Jeżeli wymienie zasilacz to na jaki i o jakie mocy?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

To komputer z lolegro czy marketu? :/ Włącz program HWMonitor, włącz grę na kilka minut, przejedź np jakiś wyścig i podaj temperatury karty i procesora. Potem odkręć bok obudowy i odczytaj z zasilacza markę i model lub zrób zdj tabliczki znamionowej.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chodzi o zasilacz, to dopłać trochę do XFX Core 550W lub OCZa StealthXStream 2 600W, starczą na dłużej.

Swoją drogą jesteś pewien, że karta to Radeon HD6970 1GB? Nie przypominam sobie, by AMD wypuściło tą kartę tylko z 1GB pamięci na pokładzie.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nie przypominam sobie, by AMD wypuściło tą kartę tylko z 1GB pamięci na pokładzie.

 

Wyszła też wersja 1GB. Do autora tak jak kolega wyżej pisał podaj temperatury podzespołów w stresie. Przetestuj go occt(ustaw na large data set) itp. Grafę też chyba w occt da się sprawdzić. Oczywiście nawet gdyby to nie była wina zasilacza powinieneś pomyśleć nad wymianą.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Tak tak, obciążaj maksymalnie podzespoły jak koledzy wyżej radzą, a szybciej poczujesz dym z zasilacza niż zdążysz powiedzieć TRACER :D

 

No skoro i tak zasilacz lepiej wymienić to rzeczywiście możesz zainwestować najpierw w zasiłkę a potem sprawdzić kompa dla bezpieczeństwa

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Myślę,że gdyby to było przez brak mocy,to miałbyś komunikat o niewłaściwym funkcjonowaniu urządzenia.Może te ,,zacinki" to mocny spadek przy najniższych z ,,winy" procka?Znaczy najniższa ilość klatek jest zaniżona przez procka.Zasilacz zmień,jest chyba na tzw. czarnej liście.

Edytowane przez obijak

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Niekoniecznie.

Jego CPU i grafika są bardzo prądożerne i taki zestaw wymaga przynajmniej markowych 500W.

 

Tracer to padaka i ja się dziwię, że wogóle odpalił z takim zestawem.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

bez przesady

nawet z taka padaka na pokladzie zwarcie pinu 15 z 16 pod takim obciazeniem nie rowna sie aktywowaniu detonatora

co moze dziwic? to ze OP narzeka jedynie na stuttering, przy takiej zasilce bsody i resy z pupy nie bylyby zaskoczeniem

oczywiscie ze szczesciem na przeciwnym biegunie do obecnego, to poszedlby dym z podzespolow

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie


×
×
  • Dodaj nową pozycję...