Skocz do zawartości
Mały szary człowiek...

BSEL Mod - E4300, GA945GZM-S2. Czy zadziała?

Rekomendowane odpowiedzi

Witam!

Moim problemem blokującym OC C2D e4300 jest plyta główna, a mianowicie Gigabyte GA945GZM-S2. W dodatku mam bardzo kiepskie pamięci, maks. stabilne taktowanie, to 2.02 GHz :D Natknąłem na ten temat i mnie zaciekawił. Chciałbym zadać kilka pytań odnośnie tego BSEL Moda :)

1. Czy pamięci podniosą swoje taktowanie?

2. Czy pamięci mogą blokować BSEL Moda?

3. Czy na tej płytce GA945GZM-S2 mogę zrobić BSEL Moda na 266 i 333?

4. Jaki lakier kupić (najtańszy)? Pulsar Volt może być?

5. Jak jest ze stabilnością po wykonaniu takiego BSEL Moda?

Pozdrawiam :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam!

Moim problemem blokującym OC C2D e4300 jest plyta główna, a mianowicie Gigabyte GA945GZM-S2. W dodatku mam bardzo kiepskie pamięci, maks. stabilne taktowanie, to 2.02 GHz :D Natknąłem na ten temat i mnie zaciekawił. Chciałbym zadać kilka pytań odnośnie tego BSEL Moda :)

1. Czy pamięci podniosą swoje taktowanie?

2. Czy pamięci mogą blokować BSEL Moda?

3. Czy na tej płytce GA945GZM-S2 mogę zrobić BSEL Moda na 266 i 333? - 333 nie zadziała - wytłumaczenie poniżej

4. Jaki lakier kupić (najtańszy)? Pulsar Volt może być?

5. Jak jest ze stabilnością po wykonaniu takiego BSEL Moda?

Pozdrawiam :)

 

1) powinny - nie napisałeś jednak jakie to pamięci.

2) nie powinny, gdyż bsel mod to mod powodujący podniesienie / zmianę dzielników NB dla DDR względem FSB procka - będą pracowały na innych dzielnikach - jeszcze raz - jakie to pamięci?

3) GA945GZM-S2 - http://www.gigabyte....ga-945gzm-s2_30 czipset wspiera do max 1066 a więc zapomnij o modzie na 333 bo nawet jak wyjdzie to płyta go uruchomi na szynie 266 i koniec pieśni.

4) nie znam, nie wypowiadam się, z tego co wiem najtańsze nie zawsze dają gwarancję powodzenia akcji łączenia styków na podstawce - polecany jest lakier na bazie miedzi.

5) stabilność powinna być taka sama jak dla procka z nominalnym zegarem fsb na poziomie 266 - nawetnie powinien potrzebować więcej V na rdzeniu a może i mniej.

 

EDIT: tu masz listę wspieranych procesorów oraz szyn FSB na jakich pracują po aktualizacji danego biosu : http://www.gigabyte....p.aspx?pid=2467 jak widać żaden bios nie da rady czipsetowi 945 niestety. pozostaje zmiana płyty, żeby zrobić mod na 333.

 

EDIT2: już znalazłem Twój temat podklejony do właściwego topicu więc ten możnaby skasować.

 

P.S: zacznijcie pisać w odpowiednim dziale i topicu a nie mnożycie topy jak króliki po koksie.

Edytowane przez PC_Speaker

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Pamięci to 1 GB Kingmax i 1 GB Kingston DR2 533 MHz. Nie wiem, czy to będzie działać. Mam w płycie możliwość przestawienia szyny na 1066 FSB, ale ta opcja działa tylko z pamięcią Kingmaxu (2.4 GHz), a z Kingstonem jest czarny ekran. Jak bym zrobił tego Bsel moda to byłoby chyba to samo, nie? Aktualnie C2D pracuje z taktowaniem 2.02 GHz, więcej się nie da, bo jest niestabilny albo czarny ekran...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Pamięci to 1 GB Kingmax i 1 GB Kingston DR2 533 MHz. Nie wiem, czy to będzie działać. Mam w płycie możliwość przestawienia szyny na 1066 FSB, ale ta opcja działa tylko z pamięcią Kingmaxu (2.4 GHz), a z Kingstonem jest czarny ekran. Jak bym zrobił tego Bsel moda to byłoby chyba to samo, nie? Aktualnie C2D pracuje z taktowaniem 2.02 GHz, więcej się nie da, bo jest niestabilny albo czarny ekran...

 

To nie wiem czy kontynuujemy tutaj czy w wątku o pad modach bsel do C2D? ja wolałbym tam, żeby porządek na forum utrzymać, a ten temat żeby Orgiusz zamknął i wywalił.

 

Tak czy inaczej dodam tu szybkie info i zapytanie do Ciebie: czy możesz ustawić szynę na 1066 z tą jedną kością co działa i wrzucić mi tu zrzut z CPU-Z zakładka z pamięciami gdzie jest ich dzielnik ? może to pomoże określić gdzie jest problem.

Podejrzewam, że jedna kość radzi sobie z wyższym taktem jaki dostaje a druga po prostu leży i kwiczy stąd problem z ciśnięciem wyżej dla FSB.

 

Zapodaj screeny z zakładki CPU-z z obydwoma kościami ram w obecnym ustawieniu i z tą jedną co działa w ustawieniu fsb 266.

 

Pozdrawiam.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie


×
×
  • Dodaj nową pozycję...