Skocz do zawartości
Xplod

Czy zasilacz wystarczy do konfiguracji

Rekomendowane odpowiedzi

Witam, złożyłem komputer z używanych części i zastanawiam się czy zasilacz Delta 300W wystarczy do konfiguracji. Dodam, że mierzyłem miernikiem napięcia na wtycznce MOLEX i są stabline, przykładowo dla napięcia 12V pod obciążeniem napięcie wacha się między 11,88-11,91V.

 

Konfiguracja:

 

AMD Athlon64 X2 3800+

MOBO Abit NF-M2SV

RAM 2x512 DDR2 Corsair

GPU integra Geforce 6100

SOUND integra Realtek HD Audio

 

Dysk 80GB ATA

Napęd DVD-RW

Czytnik kart pamięci

4 stale przyłączone urządzenia USB

 

 

Generalnie chodzi mi o to czy dokładnie do tej konfiguracji zasilacz będzie wystarczający aby stabilnie pracował przez jakiś czas ?? W przyszłości do komputera może znajdę jakąś tanią grafike ale wtedy wymienie też zasilacz.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dzięki za odpowiedz, dokładnego modelu zasilacza nie pamiętam a teraz nie mam go jak sprawdzić ale zastanawia mnie jeszcze jedno, płyta ma dwa gniazda zasilania, jedno 4-pinowe 12V i drugie 24-piny ATX. Zasilacz natomiast jest juz troche starszy i ma wtyczke jedynie 20-pin (plus wtyczka 4-pionowa 12V). Ta wtyczke 20 pin, wpielem w gniazdo 24-pin i wszystko chodzi jak nalezy ale czy powinienem sie martwic tymi brakujacymi pinami ? Wedlug instrukcji takie podlaczenie jest akceptowalne ale moze powodowac niestabilna prace komputera. Jak to Klauds u Ciebie wygląda ?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja mam zastosowaną kombinację 20pin + 2piny własnej roboty :)

Jeśli nie będziesz stosował zewnętrznej grafiki to nie będzie problemu. Przy kartach o poborze mocy w okolicach 60W a nie zasilanych dodatkowo mogą być problemy.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Komputer nie jest dla mnie i póki co liczy się jego niezawodna praca w obecnej konfiguracji. Tak jak pisałem, przed włożeniem karty graficznej zmieniłbym zasilacz. Czyli rozumiem, że ta Delta 300W pociągnie spokojnie ten zestaw, jak wygląda kwestia napięć, które podałem ?? Wachania około 0,03V są w normie prawda ?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jak już pisałem komputer nie jest dla mnie. Taki GF7300 potrzebny mi jest ponieważ cały komputer ma być sprzętem budżetowym, lepszym od netbooka, który obecnie użytkuje przyszyły użytkownik tego komputera. Filmy HD nie będą oglądane a chodzi jedynie o w miare płynną gre w takie gry jak The Sims2, Europa Universalis 3, Need for Speed Pro Street. Do tego niestety GF6100 jest za słaby a stary, poczciwy 7300 poradzi sobie bez większego problemu nie kosztując zbyt wiele przy tym i nie mając dużego poboru prądu.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie


×
×
  • Dodaj nową pozycję...