Skocz do zawartości
breja

Chłodzenie od CPU na GPU :-)

Rekomendowane odpowiedzi

Witam!

Posiadam trochę kart XFX HD5870 (klaster bitcoin) i zaczynają się problemy z wentylatorami a nie mam zamiaru zatrzymywać sprzętu i wysyłać do Niemiec na gwarancje która może się ciągnąc tygodniami ;]

Pomysł jest taki by zakupić jakieś tanie chłodzenie od CPU i założyć je na GPU :-) miejsca mam pod dostatkiem bo i tak używam raiserów, hałas tez bez znaczenia bo i tak pracuje w piwnicy. Chłodzenie ramu odpada bo i tak jest skręcony na 300MHz a sekcja zasilania ma oddzielne radiatorki.

Co wy na to?

Jakie minimalne chłodzenie od CPU proponujecie?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nie lepiej kupić Accelero S1?

 

Hmm widze to pierszy raz i wyglada ciekawie za 69zł + ~10zł wiatrak razem 80zł

Gdybym mial kupic 1-3 sztuki to bym si nie zastanawial :-) a taki np Arctic Cooling AC Freezer 7 PRO na alledrogo za 47zł jak wydajnoscowo moze wypadac z tym?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Oj tego nie wiem, ale bodajże benchmark sprawdzał chłodzenia CPU na GPU.

Accelero S1 jest w dechę i często bije wydajnością nawet jakieś uberkonsktrukcje Asusa, MSI czy Gigabyte, a masz ten komfort, że montujesz wentyle jakie chcesz. Tutaj przykładowa używka

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Z tego co widzę to Rev.2 pasuje, a że niereferent to bez znaczenia, bo S1 ma wysoko rozłożone finy, a producent zmienia tylko rozłożenie elementów, więc i tak bez znaczenia. Swoją drogą - nie można zdjąć wentyla i plastików XFX i założyć jakiś swój wentyl?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ostatnim postem mnie zmyliłeś- chcesz montować coolery z cpu na gpu co absolutnie (jak mniemam) wiąże się z koniecznością własnoręcznej adaptacji mocowania (wiercenie, gwintowanie, jakieś "multiblaszki") a zastanawiasz się, czy cooler podany przez Prolog'a będzie pasował na Twoje karciochy.

 

To jak- ma pasować, czy dopasujesz? :-)

 

Bo jeśli dopasujesz, ma być tanio i w dużej ilości to może warto sprawdzić TO.

 

BTW- taki AC Freezer 7 PRO na gpu to by było coś!

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Swoją drogą - nie można zdjąć wentyla i plastików XFX i założyć jakiś swój wentyl?

rozebralem i nie za bardzo to wyglada ;] jest to tak pomyslalen ze powietrze ma isc od srodka do zewnatrz wiec na radatorach nie ma zeberek tylko tunele i tylko wtlaczanie powietrza jest mozliwe od srodka. Mam wiatrak 12cm i nie ma jak za specjalnie go zamontowac by to mialo sens.

 

To jak- ma pasować, czy dopasujesz?

jak place 80 to ma pasowac a jak <50 to dopasuje ;D

 

Kupie jednego AC Freezer 7 PRO i jednego Accelero S1 + zephyr 12 i przetestuje ;]

Dzieki za pomoc.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie


×
×
  • Dodaj nową pozycję...