Skocz do zawartości
Foxu

Obudowa ATX do 200zł

Rekomendowane odpowiedzi

Witam! Dziś prosiłbym was o porade, jaka obudowe ATX wybrać, majac do dyspozycji 200zł. Jestem w tym temacie nowicjuszem, a nie chce wyrzucać pieniędzy w błoto.

Obudowa musi:

* mieć dobrą cyrkulacje powietrze

* wyglądać estetycznie

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Co do tego Zalmana, to bierz wersję Z9 Plus, jest lepiej wyposażona od zwykłego Z9 i niewiele droższa. W morele.net chyba jest za 200 zł. Ewentualnie tak jak zostało wspomniane, trochę drożej masz jeszcze SilentiumPC Gladius 800 Pure Black i Fractal Design Core 3000, również dobre obudowy.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Zalman Z9 Plus, myślę, że sie zdecyduje, powiedzie mi tylko, po pierwsze, czy zasilacz na w dolnej części obudowy a nie w górnej to dobre rozwiazanie ? A i po drugie jesli to rozwiązanie pomaga w dobrej cyrkulacji powietrza, to czy każdy zazilacz mozna w ten sposób zamonotwać. Może i glupie pytanie, ale zawsze warto sie upewnic : >

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dziekuje wszystkim za okazana pomoc. Zdecydowałem sie na Zalmana Z9 PLUS i jestem z niego w 100% zadowolony. Temperatura spadła o +/- 10 stopni. Polecam wszystkim, którzy cenią sobie solidne wykonanie, przystępną cenę, super wygląd, a co najważniejsze dobra cyrkulacje powietrza.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Podepnę się. Szukam nowej obudowy i już prawie jestem zdecydowany na Zalmana Z9 Plus tylko mam kilka pytań:

1. Podświetlenie tych 3 wentylatorów jest mocno oczojebne? Da się w miarę łatwo je (podświetlenie, nie wentylatory ;) ) wyłączyć? Niebieskie diody oświetlające pół pokoju w nocy jakoś do mnie nie przemawiają.

2. Z jaką prędkością kręcą się te wentylatory?

3. Ten 2 kanałowy regulator prędkości pozwoli na regulację w jakim zakresie? Jak skręcę na min będzie w miarę cicho? ;)

4. Czy w podobnej cenie znajdę obudowę która w standardzie będzie cichsza, ale jednocześnie zapewni nie gorszy przewiew?

 

 

btw jako ciekawostka:

Dołączona grafika

Edytowane przez MacOSek

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

4. Czy w podobnej cenie znajdę obudowę która w standardzie będzie cichsza, ale jednocześnie zapewni nie gorszy przewiew

Obudowy wyciszone to zupełnie inna liga cenowa czego prykładem jest chociażby Fractal Design Define R2 i R3 :wink: A co do Zalmana Z9 i Z9 Plus to są to fajne obudowy tylko niestety fabrycznie zbyt dziurawe i wskazany jest do nich zakup filtrów przeciwkurzowych.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ależ ja nie szukam obudowy wyciszonej :) Nie jestem cichofilem. Szukam zwykłej obudowy z cichymi wentylatorami w standardzie.

Co uważam za ciche? Jako punkt odniesienia można przyjąć wentylator SilentiumPC Zephyr 120mm - na ~800rpm jest dla mnie praktycznie niesłyszalny, a nawet na standardowych 1100rpm jest imho cichy.

 

edit:

Priorytetem jest dobry przewiew. Cisza na drugim miejscu.

Edytowane przez MacOSek

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie


×
×
  • Dodaj nową pozycję...