Skocz do zawartości
KamilWlodar

DDR 3 fizycznie jest 6GB a w biosie 4GB POMOC

Rekomendowane odpowiedzi

Witam, mam problem otóż po zmianie chłodzenia płyty Asus RE III na blok wodny, bios widzi 4 GB a jest 6 GB. Wczesniej mi się to już zdarzało, ale wyjąłem , pozamieniałem coś tam zrobiłem i znowu było 6GB, ale teraz jakoś nie chce po próbach zamiany działać. Proszę o jakieś wskazówki jak to naprawić. Sprzęt tak w opisie poniżej.

Proszę o pomoc.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dobra działa, zrobiłem tak jak napisałeś,Dzięki.

Włożyłem jedna po drugiej kości do pierwszego slotu, później to samo do dugiego slotu, wszystko działa. Po włożeniu pierwszej kości do trzeciego slotu komp się nie uruchomił...reset... wyskakuje komunikat żeby zrestartować BIOS. RESTART. Wkładam kości do trzeciego slotu działa. Wkładam wszystkie 3 kości widzi 6 GB :)

czyżby w BIOSie coś się poprzestawiało ? Ciekawe gdzie jest ustawieni dotyczące ustawienia tripple channel w BIOSIe lub gdzie się wyłącza trzeci slot... nie wiem zagadka? Może coś się dzieje z płytą ? Może oddać na gwarancje bo zostało nie wiele , ale jaką przyczynę awarii podać ? Zdecydowanie płyta chyba ma okres :)

Edytowane przez KamilWlodar

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

BIOS nie zmienia ustawień sam z siebie. Zmieniałeś wcześniej coś w BIOS'ie? Pewnie się da zablokować to i owo w BIOS'ie, ale wtedy wszystkie trzy kości nie uruchomiłyby się w trzecim slocie. Jeśli masz czas to wysyłaj. Ja bym to olał skoro widzi 6gb ramu. Po testuj jeszcze ram aby upewnić się czy jest stabilny. Jeśli nie będzie to lepiej wyślij, jeśli będzie to rób jak uważasz ;p

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Podepne sie. Mam taki sam problem z ddr2 i commando. Fizycznie wlozone jest 6 (2x1+2x2 gr pro) a widzi 5. W biosie jest 5, w windowsie tez 5, ale np. everest poprawnie wykrywa wszystkie kosci i ich rozmiar. Wszystkie kosci sprawne, wczesniej bez problemu dzialaly na rampage formula. Probowalem zmieniac sloty, wkladac po jednek josci, nic nie dalo. System 64bit.

Edytowane przez manieq1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie


×
×
  • Dodaj nową pozycję...