Skocz do zawartości
Animaes

DDR 400mhz pytanie

Rekomendowane odpowiedzi

Witam,

 

Dokupiłem kość 1GB DDR 400MHz i dołożyłem do moich wcześniejszych 2x 512MB 400MHz. BIOS pokazuje, że ramy pracują z częstotliwością 333Mhz. Jak to możliwe? Sprzedawca wcisnął mi wolniejsze ramy niż było napisane na aukcji?

 

Poza tym, mam wrażenie, że zamiast polepszyć płynność działania systemu, pogorszyła się ona. Nawet gdy odpalam słabszą gierkę, która wcześniej śmigała na high, teraz mój CPU jest w 100% wykorzystywany.

Edytowane przez Animaes

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Może trochę więcej informacji? Np jaką masz płytę główną i jakie masz dokładnie wszystkie pamięci. Nie jesteśmy wróżkami.

Z resztą to co się stało jest proste do wyjaśnienia nawet bez tego.

Po pierwsze najprawdopodobniej "straciłeś" tryb dual DDR, który miałeś wcześniej, bo masz nieparzystą ilość kości.

Po drugie płyta może w ogóle nie obsługiwać takiej ilości kości (ma znacznie czy są jedno, czy dwustronne) z szybkością 400MHz.

W najlepszym przypadku wystarczy przestawić z powrotem w BIOSIe prędkość na 400MHz i patrzeć czy jest stabilnie. W najgorszym nic z tym nie zrobisz.

  • Upvote 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

GA-K8NF-9

 

PC3200 2x512MB kingstone

I dołożyłem 1GB PC3200 Samsunga.

 

Tak, miałem wcześniej dual channel, teraz już jest single channel. Myslałem, że lepiej mieć 2GB single channel niż 1GB w dualu. Myliłem się?

 

PS W biosie nie mam mozliwości zwiększenia taktowania ramu

Edytowane przez Animaes

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Znalazłem, podniosłem taktowanie. Mimo tego uważam zakup za nieudany, ponieważ dołożenie +100% RAMu nie przyniosło nawet najmniejszego odczuwanego przeze mnie zwiększenia wydajności. Dziękuję za pomoc.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie


×
×
  • Dodaj nową pozycję...