Skocz do zawartości
PANTHER X

glosniki -drogie modele :)

Rekomendowane odpowiedzi

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

ja kce odpowidzi na moj probelm a nie na pdobny albo z innymi glosnikami - pozatym przeszukanie forum przy tylu watkach jest prawie niemozliwe ...

 

btw ale tracerty sa mocniejsze i maja chyba wyjscia cyfrowe - co tka ludzie na te geniusy sie uparli ? :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Hmmm ten drugi zestawik chyba ladniejszy jak dla mnie lepiej opisany na allegro ... Zastanow sie tylko do czego chcesz te glosniki do kina domowego czy do kompa bo jesli masz zamiar ogladac w malym pokoju cos na kompie to beda ok ale jesli chodzi o "salon" to woofer 45W i satelity po 15W (glosnik centralny o mocy jak satelity to MEGALOL) to bedzie troszke bieda moim zdaniem :)

Ten pierwszy zestawik ma napisane ze ma niby 200W w sumie wiec jesli to prawda to ma troszke mocniejsze satelitki i woofer

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

nic nie zastapi dobrego wzmaka i glosników ale jak już masz wybierac to i jedne i drugie mają wady.Pierwsze mają 4 takie same satelity wieć bedzie z nich lepszy dzwięk gorzej z centralnym.Geniusy maja za to bardzo dobry subwoofer ale reszta z [gluteus maximus] wysrana no moze poza przednimi zestawami tyl padaka i przeolbrzymiony centralny który może znacznie pogorszyć pole dzwiękowe

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ostatmio w jakims watku o glosnikach pisalem o kumplowych Geniusach. Jak dla mnie zestaw bliski idealu. A stosunek cena/jakosc bije na glowe kazdy model Creative :P :D

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

dla mnie najwazniejszy jest BASS... dlatego polecam:

 

Dołączona grafika

Dołączona grafika

firmy PelzaK electronics :P  i wątpie, żeby te tracery i inne dorównaly temy maleństwu..  :D

 

i do tego jeszcze [)(]Dolby wlasnej roboty...

Robiles go sam?

Potrzebuje wymiarow skrzynek oraz wzoru do obliczenia pojemnosci SUba wzgledem mocy glosnika - jesli cos takiego istnieje. mam zamiar modyfikowac swoje SAMSUNGI SMS-5100. Tzn. wybebesze z nich tylko wzmachol - reszte sam zrobie. Satellity beda z kolumn regalowych Pinnacle 100W :) :P, a sub tak gdzies kolo 80W bedzie mial :). Sprawdzalem jaki glosnik basowy pociagnie ten wzmacniaczyk - loozacko szedl 120W tonsil push pull na nim. :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

nie, nie sam. Co do tych samsungow to nie jest glupi pomysl, tylko do suba przydal by sie jeszcze filtr. a co do tego tonsila - ma resor z jakiegos tworzywa czy papieru?

Niestety nie wiem jaki. A gdzie mozna poytac w sieci jakies info o tym glosniku. TO kupony czy samorobka czyjas w koncu?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

dla mnie najwazniejszy jest BASS... dlatego polecam:

 

Dołączona grafika

Dołączona grafika

firmy PelzaK electronics :P  i wątpie, żeby te tracery i inne dorównaly temy maleństwu..  :D

 

i do tego jeszcze [)(]Dolby wlasnej roboty...

mowisz ze niedorwnaja ? - bo z tego co widze to te tracerty moga miec membranke cos kolo 10"

 

To juz mega duzo no i moc 200 w Muzycznej : )

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Hehe - najlepsza jest ta moc - P.M.P.O - 6000W. Ciekawe jak oni ja obliczja - wydaje mi sie ze mnoza rzeczywista moc przez 1000 :D.

 

A co do pasma przenoszenia - hehe 20Hz-20kHz gdyby to chocby sie zblizylo do 100Hz na dole (przy spadku +/- 0,5dB) to bylby prawdziwy cud - no ale jak pisze to trzeba wierzyc (hehe) :D

 

PS. P.M.P.O (Peak Music Power Output)

Power (pk) = Volts ² (pk) / Impedance

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ale chyba sa niezle - btw wszedzie pisza 20hz - 20 khz bo to zakres slyszalnosci ludzkiego ucha ...

 

A co ma piernik do wiatraka ?. Ze jesli zakres slyszalnosci wynosi tyle a tyle (nawiasem mowiac to 16 Hz a nie 20) to kazdy glosnik to przenosi. Tiaaaa - jasne - tym bardziej zestaw za 500 zl. No ale skoro pisze :D

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No wlasnie mowie ze to nieprawda ale tak podaja wszyscy producenci - wiec tu i tak niewyczujesz co ci przeniesie tkaa czestotliwosc a co nie , mam w chacie wieze ktora sadze ze tyle przenosi ale jej koszt to inna sprawa ;) . A co do 16 - to nieprawda bo 20 ;) ponizej sa juz infradzwieki a infradzwiekow my nieslyszymy no chyba ze masz inne ucho ;d

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A co do 16 - to nieprawda bo 20 ;)  ponizej sa juz infradzwieki a infradzwiekow my nieslyszymy no chyba ze masz inne ucho ;d

Sorki ze jestem troche uperdliwy ;P ale jestem pewny ze to wlasnie 16 Hz a nie 20 :)

http://www.studenci.pl/ref_med/ref_med07.htm

a co do innego ucha - hehe - moze ale predzej ultradzwieki - auuu auuu :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach



×
×
  • Dodaj nową pozycję...