Skocz do zawartości
kqba

Zainfekowane FTP. Blokada katalogu na serwerze

Rekomendowane odpowiedzi

Mam problem z serwerem FTP na którym mam kilka stron. Otóż Eset zaczął wykrywać trojana o nazwie JS/Iframe.CV i blokował stronę, a następnie dostałem od administratora Nazwa.pl maila takiej treści:

 

W dniu dzisiejszym Administrator był zmuszony zablokować dostęp do katalogu:/home/ambasadaclub/ftpPowodem blokady było wgranie plików, które zawierały złośliwy kod prowadzący do nielegalnej strony czy też złośliwego oprogramowania.Lista plików zawierające złośliwe oprogramowanie:-rwxrwxrwx  1 281441 154966   9065 Apr  4 21:44 AC_RunActiveContent.js-rwxrwxrwx  1 281441 154966   3105 Apr  4 21:45 index.htmlpowyższe pliki są tylko przykładowymi, proszę pobrać zawartość serwera i przeskanować ją oprogramowaniem antywirusowym.Pliki najprawdopodobniej zostały wgrane poprzez nieaktualne lub zawierające luki aplikacje zainstalowane na Państwa serwerze.Proszę o plików z zablokowanego katalogu lub ich usunięcie, jeżeli nie były oryginalnie utworzoneBardzo dobrym rozwiązaniem będzie również aktualizacja skryptów na serwerze,modyfikacja haseł do FTP oraz sprawdzenie lokalnych komputerów programem antywirusowym.

Skopiowałem całą zawartość na pamięć przenośną i przeskanowałem: Eset NOD 32, Dr.Web CureIt! oraz Malwarebytes Anti-Malware, ale tylko Eset to wykrywa. Poniżej przykładowe logi:

 

ESET: Wklejka #726324 – Wklej.org

Malwarebytes Wklejka #726326 – Wklej.org

 

Nie wiem co dalej robić, jak to usunąć. Proszę o pomoc i sugestie, bo strony nie działają.

Mogę ewentualnie umożliwić dostęp do katalogu na serwerze.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dzięki za pomoc.

Poradziłem sobie z tym badziewiem. Mój Eset NOD32 nie wykrywał tego trojana w plikach .js dopiero Avast sobie z tym poradził. Zainfekowane pliki w zależności od rodzaju (php/js/html) miały na końcu dopisany kod. Całe szczęście nie musiałem tego robić "na piechotę", bo Dreamwaver sobie z tym poradził hurtowo. Mam nadzieję że będzie już dobrze.

 

kod, który był dopisany na końcu.

http://wklej.org/id/728274/

Edytowane przez kqba

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie


×
×
  • Dodaj nową pozycję...