Skocz do zawartości
Ecros17

8800GTS Padł?

Rekomendowane odpowiedzi

Witam wszystkich, mam taki problem z kartą graficzną, otóż podczas zwykłego włączania komputera rozdzielczość nagle zmieniła się na najniższą. Sterownik od karty aktualny, lecz w menedżeże urządzeń pojawia się znak ostrzegawczy z wykrzyknikiem. Gdy próbuje wejść w ustawienia karty przez nvidia, wyświetla sie komunikat, że monitor nie korzysta obecnie z karty nvidia, natomiast w programie everest wszystkie dane wskazuja, ze karta funkcjonuje normalnie. Nie mogę ani uruchomic oceny systemu(pokazana jest informacja, ze znaleziono nowe urzadzenie i wymagane jest odswiezenie oceny) poniewaz zaraz wyskakuje okienko z jakims bledem, ani zadnej gry, porpostu sie nie wlaczaja. W załącznikach screeny które mam nadzieję, że pomogą. Da się jakoś zdiagnozowac na podstawie moich informacji co jest nie tak? Proszę o pomoc i dzięki:)

 

PS. Zasilacz Corsair 400W

post-166513-0-88451800-1336565861_thumb.jpg

post-166513-0-20965400-1336565870_thumb.jpg

post-166513-0-16143000-1336565881_thumb.jpg

post-166513-0-01875100-1336565891_thumb.jpg

Edytowane przez Ecros17

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Hmm wszystko już działa, nieco to dziwnem bo wczoraj go odpinałem pare razy i nie było zmian, a dziś u znajomego zapomniałem podpiąć zasilania i strasznie cos zaczęło piszczeć( u niego nawet sie bios nie włączył). Wróciłem, wpiąłem u siebie i nagle wszystko ok:) Zamykam.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

To znowu ja, są nowe objawy i wygląda na to, że nic już nie pomoże:D Dzień po tym jak napisałem, że działa, przestała i od tamtej pory obraz wygląda jak na załączonych zdjęciach. Muszę jechać na zintegrowanej. Proszę o diagnozę, może zimne luty?

post-166513-0-39956400-1337952956_thumb.jpg

post-166513-0-60999200-1337952962_thumb.jpg

post-166513-0-40646900-1337952967_thumb.jpg

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Zapewne zimne luty - widziałem podobne zjawisko na GF9800 znajomego, artefaktowa impreza. Piekarnik bądź inne grzanie*, albo 'żegnaj karto'. Od paru lat tylko Radki goszczą w moich pecetach, więc nie muszę się borykać z takimi problemami ;).

*rozwiązanie tymczasowe, nie zawsze skuteczne, "nie znasz dnia ani godziny"

  • Upvote 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Zapewne zimne luty - widziałem podobne zjawisko na GF9800 znajomego, artefaktowa impreza. Piekarnik bądź inne grzanie*, albo 'żegnaj karto'. Od paru lat tylko Radki goszczą w moich pecetach, więc nie muszę się borykać z takimi problemami ;).

*rozwiązanie tymczasowe, nie zawsze skuteczne, "nie znasz dnia ani godziny"

 

Bo radki to niby niezniszczalne są? Też się psują.

 

Kolego w kartach 9800/8800 jest GPU nvidii z wadą fabryczną, polega ona na niekontakcie mniędzy chipem a PCB lub między rdzeniem chipu a jego obudową. W obu przypadkach karta raczej wstanie, w drugim podziała bardzo krótko. Więcej na temat znajdziesz w artykule o reballingu na purepc.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie


×
×
  • Dodaj nową pozycję...