Skocz do zawartości
wsz47

Stary monitor nie działa z nowym kompem

Rekomendowane odpowiedzi

witam. problem jest następujący: stary monitor Flatron F700b podłączam do nowego kompa ASRock H61M, i5-2400/3.1 Ghz, TUL Radeon HD6850 1GB, Aerocool AEROPGSVP-450, Western Digital 320 3,5", Good Ram 4GB 1333 i niestety widać tylko czarny ekran. najpierw zapala się zielona lampka, po czym zmienia się na żółtą. ze starym kompem monitor działa świetnie więc nie jest to jego wina. nie jest to też wina kompa bo z nowszym monitorem współpracował bez zarzutu. niebieską wtyczkę wpinam w wejscie od zintegrowanej karty graficznej jak i pod dwa wejscia od radeona przez przejsciówke. w każdym przypadku efekt ten sam czyli nic... czego to może być wina? różnicy "wiekowej" sprzętów? czy może trzeba mi jakiś specjalnych kabli albo innych

przejściówek/konwerterów?

 

mam tą przejściówkę, którą dostałem razem z kartą graficzną (widoczna na zdjęciu). wszystko wydaje się być okej a monitor nie wyświetla nic...

 

Link

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ustaw na nowym monitorze rozdzielczość obsługiwaną przez stary monitor, np 1024x768. Następnie przepnij kompa na stery monitor.

 

czyli zmiana rozdzielczości ewentualnie odświeżania powinna pomóc w tym przypadku?

 

Nie k..., powinna ci rozwalić kompa... :damage_wall:

 

Rence cycki opadają.

Edytowane przez Klaus

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ustaw na nowym monitorze rozdzielczość obsługiwaną przez stary monitor, np 1024x768. Następnie przepnij kompa na stery monitor.

 

 

Nie k..., powinna ci rozwalić kompa... :damage_wall:

 

Rence cycki opadają.

 

 

doceniam Twoją chęć niesienia pomocy ale wiedz, że niektórzy nie są encyklopedią więc bądź chociaż odrobinę wyrozumiały :) ale dzięki za odpowiedź. pozdrawiam

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Od nikogo nie oczekuję bycia encyklopedią. Przedstawiłeś problem, ja prawdopodobne rozwiązanie. Po co więc przedstawiałem to rozwiązanie? No chyba po to, aby pomóc.

Czy problem został w ten czy inny sposób rozwiązany, czy w dalszym ciągu szukamy rozwiązania?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

tak, rozumiem to ale nie wiem po co ton tej wypowiedzi był... póki nie mam możliwości aby zmienić rozdzielczość bo nie mam monitora z wejściem dvi. a czy może to być wina tego, że na kompie mam zainstalowany windows 7 x86 bez żadnych sterowników, nawet do karty graficznej?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

to jeszcze raz. ten stary monitor ma tylko wejście VGA. i dlatego nie chce działać z nowym kompem nawet jeśli używam przejściówki z VGA na DVI-A. poradziłeś mi żeby zmienić rozdzielczość w kompie to wtedy stary monitor powinien działać. ale żeby to zrobić to potrzebuje jakiś działający monitor. mój stary póki co odpada więc muszę sobie załatwić inny (chwilowo miałem do dyspozycji monitor kolegi z wejściem DVI-D Dual link i wtedy działał ale niestety już nie mam do niego dostępu). odpalenie kompa w trybie awaryjnym też nie wchodzi w rachubę bo monitor tak czy siak nie działa więc na ślepo tego nie zrobie. czyli podpięcie działającego monitora jest kluczem do rozwiązania tego problemu... teraz w miarę jasno to opisałem? :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Próbowałeś podpiąć przejściówkę zarówno do jednego jak i drugiego wyjścia div w karcie? Nowe karty mają sygnał analogowy tylko na jednym złączu.

Sygnału ze zintegrowanej może nie być. Będzie tak skonfigurowana, że jest nieaktywna, gdy w pci-e siedzi dedykowana karta.

 

Możesz też spróbować wyjąć HD6850, wtedy na integrze powinien pojawić się obraz.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witaj. Jeśli nie masz zaplombowanego komputera spróbuj wyjąć karte grafiki Radeona z komputera i zrestartować biosa przez wyjęcie baterii z płyty, a potem podepnij do zintegrowanej grafiki monitor. Zobacz czy wystartuje.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie


×
×
  • Dodaj nową pozycję...