Skocz do zawartości
l1ght

ASUS N71JV - problem z biosem?

Rekomendowane odpowiedzi

Witam. Jestem posiadaczem laptopa ASUS n71jv.

Jakiś czas temu postanowiłem uaktualnić bios w laptopie.

Niestety wbudowany w bios flasher - ezflash zrobił z laptopa cegłówkę,

pomimo komunikatów o poprawnym zaprogramowaniu i sprawdzeniu.

Niestety to nie koniec kłopotów.

 

Laptop został oddany do jednego z Wrocławskich serwisów laptopów. Gdy go odebrałem laptop działał, natomiast wentylator w laptopie chwile po włączeniu ustawia się na 100% i tak już jest aż do wyłączenia. Wróciłem z laptopem na serwis, gdzie dowiedziałem się, że jest to wina biosu - potrzebny jest tzw pełny wsad biosu o wielkości 4MB, a asus na swoich stronach internetowych oferuje tylko biosy nadające się do aktualizacji - o wielkości 2MB.

 

Pomijając masę szczegółów, po 2 tygodniach dostałem z powrotem swojego laptopa + zwrot pieniędzy za naprawę,

niestety problem z wentylatorem nadal występuje. Próbowałem szukać biosu o wielkości 4MB na własną rękę,

na jednej z polskich stron jest taki plik - natomiast nie działa, na 2 rosyjskich stronach też znalazłem takie wsady jednakże ze względu na przestarzałe linki/brak uprawnień nie udało mi się ich zdobyć.

 

Chciałbym się dowiedzieć na czym dokładnie polega sprawa z niepełnymi biosami laptopów ze strony ASUSa?

Czy opisana powyżej usterka wiąże się faktycznie z biosem?

Czy taki pełny bios można zaprogramować nie korzystając z programatora?

Gdzie we Wrocławiu mógłbym oddać laptopa do naprawy, aby pozbyć się problemu.

Z góry dziękuję za każdą pomoc.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Do niektórych laptopów czasem producent zamieszcza sam upgrade biosu - nie jest to pełny wsad, a jego programowalna z poziomu komputera część. Inna sprawa że asus zazwyczaj daje pełny wsad na stronie...

 

Prędkość wentylatora to może być problem biosu, wentylatora, kontrolera kbc/lpc który zazwyczaj za regulacje odpowiada lub po prostu zle zalozonego chlodzenia - procek sie grzeje wiec i wentylator przyspiesza.

 

Inna sprawa, jeżeli asus faktycznie nie udostepnia pelnego wsadu na stronie- wtedy tylko autoryzowany serwis asua moze Ci pomóc. Ewentualnie ktoś z identycznym laptopem musiałby zgrać swojego biosa, którego byś potem wrzucił.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Do niektórych laptopów czasem producent zamieszcza sam upgrade biosu - nie jest to pełny wsad, a jego programowalna z poziomu komputera część. Inna sprawa że asus zazwyczaj daje pełny wsad na stronie...

 

Prędkość wentylatora to może być problem biosu, wentylatora, kontrolera kbc/lpc który zazwyczaj za regulacje odpowiada lub po prostu zle zalozonego chlodzenia - procek sie grzeje wiec i wentylator przyspiesza.

 

Inna sprawa, jeżeli asus faktycznie nie udostepnia pelnego wsadu na stronie- wtedy tylko autoryzowany serwis asua moze Ci pomóc. Ewentualnie ktoś z identycznym laptopem musiałby zgrać swojego biosa, którego byś potem wrzucił.

 

Bazując na własnych poszukiwaniach okazuje się, że w przypadku tego modelu (i nie tylko tego) niestety ASUS nie udostepnia pelnego biosu. Przegrzewanie się odpada, wszelkie programy typu realtemp pokazują niską temperaturę. Apropos zgrania biosu przez inną osobę to właśnie moje pytanie brzmi czy taki pełny bios można zgrać/zaprogramować korzystając wyłącznie z oprogramowania (nie wymontowując kości z laptopa).

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Zapraszam po informacje z pierwszej ręki, kontakt ze wsparciem technicznym urządzeń mobilnych ASUS.

 

Infolinia pod numerem 22 571 80 40, na automacie tonowo dwukrotnie należy wybrać jedynkę. Konsultanci dostępni są od poniedziałku do piątku w godzinach 8:30-17:30.

 

Jeśli wolisz pisać, formularz kontaktowy dostępny jest na stronie:

ASUSTeK Computer Inc.-Support-

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie


×
×
  • Dodaj nową pozycję...