Skocz do zawartości
SpeedyBangBong

Thermaltake Contac 29 vs Scythe Grand Kama Cross Rev. B

Rekomendowane odpowiedzi

Witam. Mój procesor Phenom II X4 955 BE jest chłodzony aktualnie przez Mugena (jedynkę) jako pasywkę ale nie radzi sobie niestety w grach z temperaturą (do 70 stopni dochodzi) co prawdopodobnie jest przyczyną zmiany taktowania na 800MHz i co za tym idzie spadku FPS. Dlatego chciałbym się zapytać czy lepiej kupić chłodzenie choryzontalne Scythe Grand Kama Cross Rev. B czy klasyczne Thermaltake Contac 29. Obydwa są dość tanie i wydajne, tylko nie wiem które będzie lepiej sprawować się w mojej obudowie i moim sprzętem (Cooler Master Elite 334 NVidia Edition) .

 

 

@ Dobra, SGKC Zakupiony, jeśli ktoś chciałby kupić Mugena to proszę o kontakt na PW .

 

Temat do zamknięcia .

Edytowane przez SpeedyBangBong

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Proszę nie zamykać tematu, gdyż właśnie taki sam chciałem stworzyć.

Również zastanawiam się nad Thermaltake Contac 29 oraz Scythe Grand Kama Cross Rev. B.

A moja obudowa bardzo podobna :

Cooler Master Centurion 534.

Procesor: E8200

 

I zastanawiam się co bedzie bardziej wydajne - czy chłodzenie horyzontalne (obudowa ma jeszcze dodatkowo "rękaw" który doprowadza do wentylatora tylko powietrze z zewnątrz) czy wertykalne.

 

Trzeba pamiętać, że moja obudowa nie posiada z przodu siatki, ale za to 2 napędy, dlatego wydaje mi się, że wersja horyzontalna powinna działać lepiej.

 

A może polecacie jeszcze inne modele chłodzenia?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

XvX Odpowiedź znajdziesz tutaj:

Scythe Grand Kama Cross tutaj

Thermal Take Contact 29 tutaj

 

Od siebie mogę dodać tyle że imo w teście trochę lepszy jest TT Contact 29 od Scythe GKC to jednak warto też spojrzeć na kulturę pracy. Contact 29 posiada 56,1*C w stresie na max obr. fabrycznego wentylatora który obraca się z prędkością 2000obr/min i przy czym generuje 42dB. Jednak GKC który nie tylko dobrze sobie poradził z temperaturami to do tego jest bardzo cichy w stresie przy 1100obr/min generuje tylko 30,5dB. Kolejnym plusem u GKC jest fakt że jest to chłodzenie horyzontalne czyli schładza także sekcje zasilania jak i pamięci ram.

 

Tutaj jest test głośności tych coolerów

Scythe Grand Kama Cross

Thermal Take Contact 29

Edytowane przez dzix

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie


×
×
  • Dodaj nową pozycję...