Skocz do zawartości
Sacrell

Radeon 9800 PRO - Problem 2

Rekomendowane odpowiedzi

Witam ! I znowu mam problem, a mianowicie:

W momencie odtwarzania filmu, gdy wyjście TV jest aktywne to mogę go oglądać jedynie na monitorze, nie jest on wyświetlany na telewizorze (czemu ????) Wszystko jest wyświetlane idealnie, natomiast objawia się to "black screenem" w programie do odtwarzania filmów (bestplayer, cinusplayer itp.) na telewizorze. Za wszelką pomoc.....oczywiście dziękuję !!!!!!

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Slyszales o czyms takim jak overlay (z polskiego - nakladka). Przypuszczam ze twoj problem lezy w tym ze karta graficzna moze wykorzystywac ten tryb do wyswietlania filmow tylo na jednym monitorze. Radze poszukac w sterownikach i przestawic zeby overlay byl wyswietlany na ekranie telewizora, powinno dzialac. Jesli sie myle, a moze tak byc, bo z ati nie mialem do czynienia jak narazie niestety, to prosze o poprawienie mnie.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

hmm bys podal jaka masz karte , bo na kartach z jednym ramdackiem i gdy ustawisz televisor na primary nie uzskasz obrazu na tym i na tym ( chyba ze przy full screen gdzie na Televisorz ei monitorze jest ta sama rozdzielczosc.)

 

 

update spx R98000pro czyli 2 ramdaci na 100% czyli ustaw w sterownikach tam gdzie masz monitorki tv i te sprawy telvisor i monitor na primary(domyslny) takie przyciski obok rysunkow z takim kulkeim albo czyms w tym stylu.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No cóż jak chcesz zobaczyć film na tv to musisz w sterownikach w zakładce "nakładka" wejsć do "Opcje trybu klonowania i tu zaznaczyć w Trybie wyswietlania grafiki albo to samo na wszystkich - wtedy obraz jest kopiowany dokładnie (widać i film i pulpit). Niestety ta opcja powoduje problem z synchronizacją obrazu i widać tzw. szarpanie obrazu. Druga możliwosc to zaznaczyć tryb teatralny co jest zdecydowanie najlepszym wyjsciem (pełna synchronizacja, brak szarpania i masz na telewizorze full screen mimo,że na monitorze film jest w okienku). Świetna sprawa możesz pisać tekst w wordzie a ktoś może oglądać film na telewizorze

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

update spx R98000pro czyli 2 ramdaci na 100% czyli ustaw w sterownikach tam gdzie masz monitorki tv i te sprawy telvisor i monitor na primary(domyslny) takie przyciski obok rysunkow z takim kulkeim albo czyms w tym stylu.

Ano właśnie. TV nie może być na slave (niebieski przycisk z ekranikami). Musi być ustawiony jako podstawowy (przycisk z kółkami). I teraz, Sacrell, zacznij już sam szukać na forum, bo było o tym.

 

Do przedmówców: Sacrell nie powiedział, że chce mieć co innego na monitorze i co innego w TV. On tylko pyta, dlaczego nie widzi filmu w TV.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Gadasz bzdury panie kochany TV w Radeonie 9500 może być na slave i nie ma problemu z widocznością filmów więc na R9800 musi być tak samo.

Hm, to chyba do mnie.

Naprawdę? To nielogiczne. Więc uważasz, że sam tryb teatralny załatwi sprawę?

 

update

Slave + tryb teatralny lub master bez trybu lub z trybem. U mnie slave z trybem daje paskudne kolorki.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Gadasz bzdury panie kochany TV w Radeonie 9500 może być na slave i nie ma problemu z widocznością filmów więc na R9800 musi być tak samo.

Hm, to chyba do mnie.

Naprawdę? To nielogiczne. Więc uważasz, że sam tryb teatralny załatwi sprawę?

u mnie na 9700 (i u kumpla z 7500) ustawienie trybu teatralnego powoduje przekierowanie overlaya na TV-out z równoczesnym powiekszeniem na cały ekran, jednyna wada że część programów wykorzystuje overlaya do wyświetlania napisów i te nie pokazują się na TV - można to obejść instalujac FFDshow - i włączyć opcję subtilte - zaleta taka - że można dalej pracować na kompie z playerem chodzącym gdzies w tle a na tv obraz jest cały czas

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Już odpowiadam. Co do karty to mam Sapphire Atlantis 9800 PRO. Jeśli chodzi o obraz wyświetlany na TV to wszystko jest w jak najlepszym porządku (tzn. gry, programy, pulpit....cacy wszystko) tylko filmów nie można oglądać (w momencie wyświtlania na monitorze się odpala a na tv czarny obraz). Co do nakładania obrazu to raczej tu nie znalazłem w Nvidii faktycznie było.

I teraz tak. Kolega ma racje w trybie teatralnym film jest wyświetlany na TV, no ale jest ale, a mianowicie odpala się na cały ekran....natomiast inne ustawienia to samo jak poprzednio no chyba, że zgodnie z sugestią apletu należy zrestartować windoze.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

(...) I teraz tak. Kolega ma racje w trybie teatralnym film jest wyświetlany na TV, no ale jest ale, a mianowicie odpala się na cały ekran....natomiast inne ustawienia to samo jak poprzednio no chyba, że zgodnie z sugestią apletu należy zrestartować windoze.

Jesteś chyba pierwszą osobą, która narzeka, że ma obraz w TV na cały ekran. :lol: (Przy master nie będziesz miał, chyba że ustawisz).

u mnie na 9700 (i u kumpla z 7500) ustawienie trybu teatralnego powoduje przekierowanie overlaya na TV-out z równoczesnym powiekszeniem na cały ekran, jednyna wada że część programów wykorzystuje overlaya do wyświetlania napisów i te nie pokazują się na TV - można to obejść instalujac FFDshow - i włączyć opcję subtilte - zaleta taka - że można dalej pracować na kompie z playerem chodzącym gdzies w tle a na tv obraz jest cały czas

Ano. Przy slave+tryb teatralny napisów nie ma. Ale przy master napisy mam (VPlayer), więc jeżeli nie jest mi w tym czasie potrzebny monitor, to jest to prostsze niż instalowanie programów do rzucania napisów.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nie to nie tak......nie jestem wybredny i jest świetnie, że obraz jest na cały ekran od razu....w Nvdii trzeba się było bardziej pobawić. Ja tylko pisze co mi dokucza (że nie mogę sterować...czy chce duży czy malutki :-) )

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeżeli to było do mnie, Raptor, to ja o tym oczywiście wiem. Tylko że niektórzy również kompresują, więc mają kodeki w systemie i ffdshow nie jest im potrzebny. ;) Jak instalować coś do napisów, to pewnie, że wszechstronne ffdshow lepiej niż np. divxg400.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach



×
×
  • Dodaj nową pozycję...