Skocz do zawartości
samzi

wysyłanie internetu

Rekomendowane odpowiedzi

witam

 

posiadam internet o prędkości 20mb z T-mobile router ZXV10 W 300 który dostałem od nich jest podłączony do telefonu domowego a od routera kabelkiem do PC

I teraz tak internet test niby do 20mb ale u mnie odbiera tylko 6mb. I chciałbym żeby mój kolega który mieszka z 1km ode mnie odbierał mój internet

 

mieszka on z 1km w linii prostej ode mnie widok jego domu zasłania mi duży las :)

 

1. i teraz tak jak by kupił zwykłą yage np 19dBi i skierował ją w moim kierunku to złapał by sygnał z mojego Wi-Fi ? ? ?

jeśli tak gdyby połączył się i obydwoje byśmy siedzieli w tym samym czasie na internecie to byśmy mieli po 6mb ? czy podzieliło by to na pół dla każdego ??

 

2. Czy jeśli tak można oczywiście zrobić kupić antenę do wysołu sygnału podłączyć ją pod któreś wejście w moim routerze i skierować ją w jego kierunku mojego kolegi on oczywiście też yage by skierował w moim i odbierał by mój sygnał ??

Jeśli by to zadziałało to jaka byśmy mieli prędkość internetu po 6mb ? czy podzieliło by to na pół ? ? ?

 

Doradźcie cos jak najlepiej to zrobić i żeby koszta nie były wielkie ;p :)

Edytowane przez samzi

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

podłączony pod telefon z ruterem ZXV10 W 300

Że niby jak? : D

 

mnie ściąga tylko 6mb

zgaduje że po prostu słaby sygnał

 

gdzieś tak z 1km ode mnie po linii prostej

Ale jakie ukształtowanie terenu? Jakieś drzewa? "Widzicie" się nawzajem?

Potrzebne by były 2 routery (jeden ADSL) z funkcją WDS/Bridge + 2 anteny np. http://www.dipol.com...zdo_n_A7124.htm

 

Ewentualnie coś takiego http://www.dipol.com...5210g_N2350.htm

 

byśmy siedzieli w tym samym czasie na necie to byśmy mieli po te 6mb czy podzieliło by to na pół ?

Bez żadnego QoS lub BWlimitera będzie to działało tak że kto pierwszy ten lepszy. A to 6Mb masz do podziału dla wszystkich swoich użytkowników.

 

 

I srsly popraw tego posta bo przypomina trochę rebus : >

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Post edytowany i poprawiony

 

Mam 6mb bo powiedzieli że tylko taki zasięg jest umie

 

A ta 1 opcja by nie wypaliła ?

I jeśli chodzi o drugą to kolega musiał by kupić router i 2 anteny a internet i tak by dzieliło na pół

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

http://www.dipol.com.pl/poradnik_instalatora_wlan_bib86.htm

 

Tu jest mały opis warunków jakie trzeba spełnić aby utworzyć połączenie.

 

Ale skoro mówisz ze macie spory las to raczej będzie kanał nawet gdyby teraz udało się nawiązać połączenie to wystarczy ze drzewa trochę podrosną i macie po łączu (poczytaj o strefie Fresnela).

 

Ogólnie rzecz biorąc chyba lepiej żeby twój kolega kupił sobie bezprzewodowy internet.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

on ma internet od orange "CDMA +" czy jakoś tak ten do 7.2Mb/s ale u nas jest nadajnik stary tylko do 1mb/s a to gów... takie szybkie jest że normalnie w dzień to lata po 100kb nawet mniej , jak jest 100kb to jest dobrze a jak się bujnie do 300kb czasami to po prostu jest święto jakiś cud i weź tu za takie coś 80zł płać mnie to by krew zalała jak bym miał się z takim internetem użerać

 

a może dało by rade zrobić coś żeby mu ten internet szybciej latał ?? on do odbiornika ma gdzieś tak z 11km

http://mapa.btsearch...7194824219/z/14

kliknijcie sobie na satelitę zobaczycie ukształtowanie terenu xP my jesteśmy z czarni a odbiornik jest w charcibałdzie

do routera ma podłączoną taka mini antenkę jak by od radia CD tylko że ta ma z 40 cm coś takiego jak ma policja na samochodach xP i ma gdzieś z 2m przewodu ale i tak stoi na parapecie

Edytowane przez samzi

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

a jeśli by antenę wysoko nad czubkami drzew puścił to by to coś dało ?? i skierował na nadajnik ?

 

umowę zawsze można zerwać z Orange ale ponad 1500zł za to kary zapłacić to już nie jest za fajnie

Edytowane przez samzi

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie


×
×
  • Dodaj nową pozycję...