Skocz do zawartości
mini21

Jakie pamięci dokupić? Czy można łączyć pamięci 800MHz i 1066MHz?

Rekomendowane odpowiedzi

Witam.

Chciałbym dokupić do swojego blaszaka jeszcze trochę ramu, bo praca w PS'ie przy plikach RAW i przy otwartych wielu zdjęciach naraz strasznie zamula ten program, a ostatnio spowodował nawet jakieś dziwne przypadłości.

 

Obecnie posiadam pamięci 2x2048 DDR2 Viper II 800MHz CL4.

Ciężko znaleźć takie same pamięci, bo już ich po prostu nie ma.

 

Jakie inne pamięci warto dołożyć?

Czy musza to być pamięci o takich samych parametrach (800MHz i CL4)?

Czy coś się stanie, gdy włożę pamięci np.: 1066 MHz CL5?

 

Pewnie za jakiś (nie tak szybki) czas będę chciał wymienić tego kompa, dlatego nie chcę wydawać jakiś bardzo dużych pieniędzy na te pamięci.

Co obecnie warto kupić (chodzi głównie raczej o używki) w cenie +/- 180 zł?

 

Z góry dziękuje.

 

Pozdr.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nic nie kupuj. Ewentualnie dołóż drugie 180zł, będziesz miał 360 i kup SSD. Widzę, że już masz ssd.

Zapoznaj się z regulaminem forum odnośnie linków w podpisach.

Możesz kupić pamięci 1066, będą one jednak pracowały z prędkością wolniejszych pamięci. Po co więc przepłacać.

Dodatkowe 4GB raczej nie podniesie wydajności kompa. Może się wiązać ze zmianą systemu operacyjnego.

Edytowane przez Klaus

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

System to Windows 7 HE 64 bit, więc tą pamięć powinen pociągnąć.

Do plików RAW, czy NEF, oraz do obróbki w PS'ie, gdzie czasami otwartych mam kilka zdjęć naraz ten Ram raczej się przyda.

 

Udało mi się kupić dziś przed chwilą 2 kości zwykłych Patriotów 2x2048 800 MHz CL4 LLk.

 

Co do dysku SSD, to zgadza się, mam, ale też chciałbym go powiększyć, ale to już temat na oddzielny wątek.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie


×
×
  • Dodaj nową pozycję...