Skocz do zawartości
Sqad

Komputer w zabudowie naściennej

Rekomendowane odpowiedzi

Witajcie.

Od czasu do czasu lubię podłubać przy komputerze.

Jako że mam w domu wydzieloną przestrzeń na komputer drukarki (takie mini biuro w wymiarach 3x3 metra, jako że jest to obiekt dostawiony nie ma tam słusznej wentylacji i okien.

Postanowiłem zrobić coś z sensem. Wykułem dwa otwory w ścianie o średnicy 25cm każdy. Teraz do rzeczy komputer będzie wisiał na tej ścianie co są założone dwa wiatraki AAB Silent Fan 25. Całość będzie zabudowana stelaż już pod płytę główną jest teraz robie pod hdd i zasilacz. Czy jest coś lepszego w tym rozmiarze od tych wiatraków?? aktualnie cyrkuluje przyzwoicie ale nie wiem czy pociągnie i wymieni powietrze w całym pomieszczeniu jeśli wiatraki będą zabudowane. W niedalekiej przyszłości chcę powiesić chłodnicę do WC coś w rozmiarze 9x140 i teraz potrzebne będzie coś z kopem i dużym ciśnieniem bo nie dość że trzeba będzie przepchnąć powietrze przez chłodnicę to i ręsztę pomieszczenia. Pytanie czy takie 9 wiatraków da rade.

Możliwe że będzie trzeba powiększyć otwory wentylacyjne na drzwiach.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

1. Wiatraki to masz raczej na polu. W komputerze są nawjyżej wentylatory Dołączona grafika Nie wiem jakim cudem producent wentylatorów pisze na swojej stronie o wiatrakach Dołączona grafika

2. Oczywiście, że od wentylatorów AAB są lepsze jakościowo i wydajnościowo wentylatory. Chociażby BitFenix Spectre Pro Dołączona grafika Są droższe ale przynajmniej wiesz, że płacisz za dobry produkt Dołączona grafika

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie


×
×
  • Dodaj nową pozycję...