Skocz do zawartości
Whiskas

PC nie chce się uruchomić ;/

Rekomendowane odpowiedzi

Witam

Panowie, mam pewien problem, dość denerwujący. Ostatnio mam problemy z odpalaniem mojego pc. Po odpaleniu się i pojawieniu się tego obrazka z płyty głównej(podczas którego można wejść do biosa), komp nie chce załadować windowsa, zacina się i czeka, wyskakuje czarne okno i migający znak "_", sugerujący, że komp chce coś wpisać. To nie robi się cały czas, tylko raz na jakiś czas, ale dzisiaj musiałem już 3 razy kompa resetować aby windows mógł wskoczyć. Jak myślicie, czyja to może być wina? Oprogramowania czy przyczyna techniczna? Format może tutaj coś pomóc (nie miałem okazji go robić, a już 3 lata mineło od ostatniego, dość dużo syfu jest i spowalnia kompa na początku). Po za tym jednym błędem używanie pcta jest bezproblemowe, żadnych bluescreenów, żadnych errorów.

 

Sprzęt:

DFI Lanparty X48

Intel quad Q9550

Pamięć Ocz reaper DDR2 800 MHz heatpipe

Dysk :Samsung HE502IJ

Edytowane przez Whiskas

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

sprawdź sekwencje botowania - może masz podpiętego jakieś pendriva/płytę w napędzie i z niego próbuje botować? - ustaw by botowało tylko dysk z windą to tak an początek 2 to sprawdź SMART dysku twardego czy czasem sie na nim kaszana nie robi 3, podaj jaki masz zasilacz/ ewentualnie sprawdź napięcia miernikiem 4 sprawdź czy tasiemki/kable sata są ok - czasem dobrze je wypiąć i wpiąć ponownie ewentualnie podpiąć do innego gniazda

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Przepraszam, że nazwałem temat bez zapoznania się regulaminu, zmieniłbym go, jeśli bym mógł/wiedział jak, bo nie wiem, nie moge znaleźć tej opcji.

Mam teraz już większy problem ;/

Jako że mam teraz wakacje, pracuje żeby mieć trochę kasy na studia i nie miałem czasu na sprawdzenie waszych propozycji, tym bardziej że gdy potem wchodziłem problem ustał, a sekwencja bootowania była ustalona poprawnie. Ostatnio kupiłem sobie karte TV Not only TV PCI DVB-T LV3TDLX (karta polecona w sklepie, nie szukałem informacji na jej temat gdyż nie miałem czasu). Po zamontowaniu jej (były problemy z wepchaniem jej do PCI, ale weszła, nie "na chama") i odpaleniu kompa, myślałem że mnie coś trafi. Komp nie wystartował, nawet nie wyświetla płyty głównej, zachowuje się jak by nie miał w sobie procka/ ramów. Na wyświetlaczu (który wyświetla numery działania/ błędów) ciągle jest 88, a normalnie po odpaleniu wyświetlacz zmienia liczby z 3 razy. Myślałem, że to wina karty, że jakoś komplikuje działanie płyty, ale po wyjęciu jej dalej to samo -.-

Jak myślicie, co się stało ? Nie wydaje mi się, żebym uszkodził jedno z wejść PCI, ta opcja jest w 99% niemożliwa. Starałem się docisnąć wszystkie kable od zasilacza (BeQuiet straight power quad rail 600W) ale to też nic nie dało. Patrząc na płyte i inne, wszelkiego rodzaju kontrolki świecą (wyjątek karta graficzna, tam się zapalą, ale od razu gasną). Dla ciekawostki powiem, że 3 lata temu, jak kupowałem mojego PC, miałem extra pecha, nie trzymał stabilności ( nawet 5 sekund nie wytrzymał na primku), w sumie oddałem na gwarancje płytę, procka, ramy i dysk, wszystko zostało uznane przez producenta za wadliwe. Myślałem wtedy, że zasilacz może coś nie tak z napięciem robi, ale poprosiłem gośći w sklepie, żeby mi sprawdzili napięcia (bo ja nie mam tego przyrządu) i po sprawdzeniu, powiedizeli że jest okey (a raczej nie kłamali, w ciągu miesiąca odwiedziłem ich z 12 razy, mieli mnie dość, więc raczej by mi powiedzieli że zasilacz na gwarancje się nadaje) a potem przez 3 lata wszystko normalnie chodziło, aż do przedwczoraj ;/. Wpakowałem w tego kompa dość dużo kasy i nie chciałbym go wymieniać, możecie pomóc radą ?

Edytowane przez Whiskas

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Trochę nowego info, po wszelkch próbach resetowania biosu, zabawy kablami, w końcu zadziałał mi wyświetlacz, i po odpaleniu, zostaje mi błąd 7F. Niestety nie mam w instrukcji listy tych błędów, możecie napisać, co to znaczy? Podejrzewam że mi płyta pada, ale pewny nie jestem.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie


×
×
  • Dodaj nową pozycję...