Skocz do zawartości
Faf

Koszyk AM3 pod Cooler Master V8.

Rekomendowane odpowiedzi

Witam

 

Kupiłem ostatnio na Allegro używany Cooler Master V8. Niestety sprzedający wysłał mi cooler świeżo zdjęty z procesora, bez żadnych dodatkowych elementów - w tym koszyka AM3. Mam płytę ASUS M5A78L, więc bez niego nie założę coolera. Pisałem do sprzedawcy, stwierdził że zapomniał i wysłał mi... backplate. Odpisałem mu, ale przestał odpowiadać.

 

Czy jest jakakolwiek możliwość kupienia tego koszyka osobno?

 

Dołączam zdjęcie pokazujące jak ten koszyk wygląda:

 

Dołączona grafika

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Chyba tylko pod 1156 i 2011 znajdziesz dodatkowe zestawy montażowe. Gnieć sprzedawcę żeby dosłał brakujące elementy bo zostanie ci dorabianie tego.

 

Jak już wspomniałem sprzedawca przestał odpowiadać. Gdzie można coś takiego dorobić i ile to może kosztować?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Sprawę powinno rozwiązać takie coś http://angela.pl/p31...t-thru-kit.html Musiałbyś jednak poznać dokładne wymiary tego i sprawdzić czy po twój cooler podejdzie.

 

Najprościej to samemu z blachy wystrugać Dołączona grafika

big_typ.jpg

zapinka.jpg

Edytowane przez Klaus

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ten Thermalright Bolt-Thru-Kit mógł by zdać egzamin, zmierz wymiary podstawki w V8, w robocie mam HR-01 zobaczymy czy będzie szansa że się to spasuje.

 

Mam też jeszcze gdzieś zapinki pod AMD do CoolerMaster Vortex, może dało by radę zapiąć ją do oryginalnego koszyka na płycie.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ten Thermalright Bolt-Thru-Kit mógł by zdać egzamin, zmierz wymiary podstawki w V8, w robocie mam HR-01 zobaczymy czy będzie szansa że się to spasuje.

 

Mam też jeszcze gdzieś zapinki pod AMD do CoolerMaster Vortex, może dało by radę zapiąć ją do oryginalnego koszyka na płycie.

 

Blok metalu pod radiatorem ma 5,4cm x 3,7cm x 1,6cm. Ten Bolt-Thru-Kit chyba jest za krótki.

 

V8 można zapiąć tylko koszykiem z czterema gwintami na śrubki lub przyciskając go od góry. Jak wyglądają te zapinki?

 

 

Przy okazji - robię teraz torture test mojego Phenoma i coś jest nie tak. Mam obudowę SILENTIUMPC Brutus 310, 4 wentylatory w obudowie (stockowy z tyłu i Zephyr 120mm na górze wydmuchują powietrze, a Fander Roxo 120mm z przodu i Zephyr 120mm na dole wdmuchują), niepodkręcany Phenom II X4 955 BE i stockowy cooler z pastą Arctic Silver 5. To chyba nie jest normalne, że jak odpalę small FFTs, to po 8-miu minutach temperatury na wszystkich rdzeniach dochodzą do 65 stopni? Dodam jeszcze, że średnią temperaturę w pokoju mam trochę powyżej normy.

Edytowane przez Faf

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No to Bolt Thru Kit odpada, tam gdzie V8 ma 5,4 cm HR-01 ma 5cm w dodatku ma sfazowane kanty, więc się nie zmieści.

Zapinka od Vortexa mogła by zdać egzamin:

 

Dołączona grafika

 

Bloczek na zdjęciu ma 1,5cm wysokości i nie zaciągnąłem blokady bo weszła dość sztywno.

 

Edit:

 

Przed chwilą znalazłem jeszcze jeden Bolt Thru Kit:

 

https://www.cooling....gory=103_78_154

 

Ten powinien pasować bo wysokość podstawek jest podobna.

Edytowane przez Qrchak

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Edit:

 

Przed chwilą znalazłem jeszcze jeden Bolt Thru Kit:

 

https://www.cooling....gory=103_78_154

 

Ten powinien pasować bo wysokość podstawek jest podobna.

 

Powinno pasować ale niezbyt pasuje mi kupować to w ciemno, nie znając dokładnych wymiarów. Ten Bolt-Thru-Kit da się zwęzić, żeby się między podstawką a radiatorem zmieścił? V8 ma 5,5cm w najszerszym miejscu między rurkami.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ten Bolt-Thru-Kit da się zwęzić, żeby się między podstawką a radiatorem zmieścił? V8 ma 5,5cm w najszerszym miejscu między rurkami.

 

Rozstaw śrub wynosi 48x96mm. Zapinka w najszerszym miejscu jest węższa niż rozstaw śrub.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ten Bolt-Thru-Kit da się zwęzić, żeby się między podstawką a radiatorem zmieścił?

Nie bardzo rozumiem, to co dociska podstawkę to są płaskie blaszki, pewnie na środku ma górkę która stabilizuje radiator i nie pozwala mu się przesuwać (radiatory Thermalrighta mają nawiercone wgłębienie w podstawce).

Na 99,9% się zmieści ewentualnie może zajść potrzeba wymiany śrub na dłuższe lub krótsze, ale sądzę że sprężyny dociskowe załatwią sprawę. Mógł byś ewentualnie na podstawce swojego coolera przykleić jakąś podkładkę która robiła by za wgłębienie jak w Thermalrightach.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

...pewnie na środku ma górkę która stabilizuje radiator i nie pozwala mu się przesuwać (radiatory Thermalrighta mają nawiercone wgłębienie w podstawce).

To wgłebienie jest wymagane do utrzymania coolera prosto, czy wystarczy tylko docisnąc go do procesora? Mógłbym po prostu zeszlifować tą górkę.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

W standardowych blaszkach dociskających jest to wytłoczona górka, w tym kicie może to być właśnie nit. Wgłębienie raczej jest potrzebne żeby ci się radiator nie zsunął z procka, wentylator jakieś tam minimalne wibracje powoduje, radiator swoje waży i wisi na płycie ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie


×
×
  • Dodaj nową pozycję...