Skocz do zawartości
drajver

Internet nie dziala przez router, czego wina?

Rekomendowane odpowiedzi

Witajcie.

 

Mam następujący problem. Otóż dziewczyna w domu ma internet przez antenę 5GHz (prawdopodobnie MikroTik, nie jestem pewien) od lokalnego ISP. Zarzeka się on, że nie blokuje rozdzielania sygnału "po domu" w żaden sposób. Jednak myk jest taki, pomiędzy anteną a routerem jest adapter PoE, z którego jeden kabel idzie do anteny, drugi do routera. Problem w tym, że router nie ważne w jaki sposób pracuje (router, switch) po prostu traci łączność. Jeżeli wepnę kabel do portu WAN, router dostaje IP, wszystko jest pięknie, internet podziała 20min i koniec (zakresy IP na siebie nie zachodzą, sprawdzane 100000 razy). W trybie switcha (kabel z PoE do portu 4 + wyłączone DHCP) internet raz działa raz nie, komputer przez Wi-Fi dostaje IP tak jakby prosto z anteny (jak to przez switcha). Po prostu w żaden sposób nie da się tego skonfigurować do pełnego działania. Sprawa MACa to też raczej nie jest (sklonowany w routerze nic nie zmienia).

Najciekawsze jest to, że na PC obok internet podpięty bezpośrednio (bez routera) działa bez zająknięcia.

Router to TP-Link TL-WR740N (mam identyczny w domu i u mnie wszystko śmiga).

 

Może ktoś miał podobnie i pomoże coś?

Pozdrawiam.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Na drugim komputerze podłączasz kabel który idzie od poe bezpośrednio i działa internet ? To pomiędzy komputer a poe wepnij ten router i się wtedy przekonasz czy router jest sprawny. :)

 

Wysyłane z mojego XT910 za pomocą Tapatalk 2

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No to tak jest i objawy są jak opisane powyżej :)

 

W skrócie:

1. PoE -> PC = działa w 101%

2. PoE -> Router/Switch -> PC kablem / Laptop Wi-Fi = działa w 10%, czyli raz na pół dnia przez chwilę

3. (najciekawsze) PoE -> Laptop kablem = nie działa w ogóle.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

3 przykład - w ustawieniach połączenia ustaw przydzielanie dns na auto. I ipv4 też jak dobrze pamiętam jeśli to 7. Bo rozumiem ze ip na stale w lapku. Weź ten router i sprawdź go np. u siebie. Bo widzę ze albo padł albo jest źle skonfigurowany. Antena to Ap + antena czyli ona pobiera ip. na spokojnie usiądę i ogarne temat później.

 

Wysyłane z mojego XT910 za pomocą Tapatalk 2

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Masz 2 wyjścia albo jakoś dostać sie do ustawień tego AP i zobaczyć czy tam jest wszystko ok, lub zgłosić awarię dostawcy, on ma obowiązek sprawdzenia, naprawienia obecnego problemu. Prawdopodobnie żeby router działał prawidłowo należałoby wyłączyć dhcp na tym AP.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie


×
×
  • Dodaj nową pozycję...