Skocz do zawartości
mavilo

Zasilacz do wymiany

Rekomendowane odpowiedzi

Witam moje parametry komputera

Procesor FX 4100

Karta graficzna GTX 460 SE

Pamięć Partriot DDR3 1333 MHz 8GB

Dysk Segate 1 TB

Płyta główna MSI 760GM-P21

Zasilacz Modecom Feel 2 600W

 

Otóż mój problem polega na tym, że przy dużym obciążeniu np: w czasie grania w gre odczuwam spadki fps. I teraz jak zamienie zasilacz co mam na bardziej markowy czy coś pomoże?? I jaki najlepiej wybrać zasilacz, żeby gwarantował zawodność z 80 bronze (cena max do 260 zł). Dziękuje za udzieloną pomoc.

Edytowane przez mavilo

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Zasilacze gwarantujące zawodność raczej nie mają certyfikatu 80Bronze ;)

 

Wymiana zasilacza nie pomoże, mimo że obecny nie jest najwyższych lotów.

Przyczyną spadków fps może być niewystarczająca wydajność cpu i/lub gpu.

Przyczyną może też być przegrzewanie cpu/gpu/sekcji zasilania cpu na mobo. Sprzęt broniąc się wtedy przed przegrzaniem obniża taktowanie i napięcie zasilania układu.

Sprawdź jakie temp uzyskują cpu oraz gpu w trakcie gry. Możesz użyć takich programów jak CoreTemp, HWMonitor, MSI Afterburner.

Przydałoby się też coś (program), który będzie monitorował taktowanie cpu i rysował wykres lub zapisywał do log'a. Nie przychodzi mi teraz żaden program na myśl.

  • Upvote 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Właśnie jeżeli chodzi o temperatury w tych programach co zostały wymienione to czasami jak mam spadek FPS to temperatura sięga 255 stopni i się obniża. Ale w programie Msi controlcenter jest 45 stopni ale prędkość wentylatora słabnie tak mi się wydaje. Za bardzo się na tym nie znam ale jak gram jest oki zachwile spadek fps i temp 255.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A w jakiej rozdzielczosci grasz i czy najwyzsze detale ustawiasz? W jakich grach masz spadki i jakie ustawienia?

Odpal HWmonitor, nie wylaczaj go, pograj troche, podaj wartosci temperatur cpu, core, oraz gpu (na dole). Najlepiej jakbys podal wartosci Min i Max

Edytowane przez adamlop

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie


×
×
  • Dodaj nową pozycję...