Skocz do zawartości
_Vip_

Zgrabne chłodzenie do X6 1045T

Rekomendowane odpowiedzi

Panowie jutro odbieram X6 1045t. Płyta to M5A88-V, a pamięci to corsair vengence blue 2x4 1600 czyli dość wysokie. Myślę czym zastąpić stockowy cooler, ale miejsca będzie dość mało. Możecie coś polecić? Do wydania max 300zł. Zastanawiam się też trochę nad corsair H60.

 

Wysyłane z mojego LT22i za pomocą Tapatalk 2

 

 

Wysyłane z mojego LT22i za pomocą Tapatalk 2

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Thermalright Macho powinien pasować, widziałem gdzieś jego fotki z takimi pamięciami (zdaje się że 4 szt na dość ciasnej płycie).

Te gotowe zestawy chłodzenia wodnego do mnie nie przemawiają, wydajność podobna do Macho, a głośniejsze i bardziej kłopotliwe.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

http://www.forumpc.pl/index.php?showtopic=253184 Tu gość obsadzał wszystkie sloty, jak obsadzić te bardziej odsunięte od cpu powinno być ok, wygląda że pamięci są podobnie blisko proca. W sumie to z tymi pamięciami i na tej płycie będzie w ogóle problem z większymi radiatorami, więc może to gotowe WC będzie jakimś wyjściem.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Z instrukcji wynika, że dla pracy Dual channel można obsadzić sloty a2 i b2 (drugi i czwarty od cpu). Zaczekaj aż sprzęt dotrze. Sprawdź jak pracuje w tych slotach. Jak będzie ok, możesz kombinować z macho. Będzie wymagana modyfikacja zapinki wentylatora jak na zdjęciach linkowanych w poscie #4m. Nie wiem czy są dwa rodzaje zapinek wentylatora w macho czy ludzie tą samą zapinają na dwa sposoby.

Edytowane przez Klaus

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dałeś ciała na całej linii. Poczynając od wyboru cpu, biorąc najtańsze i5 IB i tańszą mobo miałbyś tę samą wydajność, boxowe chłodzenie dałoby radę. Kończąc na wyborze pamięci, nie dość że grzebieniowe Vegance to jeszcze w małych kościach po 4GB jak chcesz mieć 16GB.

Przyjdzie paka z częściami, odeślij z powrotem do sklepu bez rozpakowywania kartonów (odstąpienie od umowy) i wybierz intela oraz pamięć w kościach 8GB, chociażby brać na początek jedną kość oraz bez wielkich radiatorów.

Edytowane przez Klaus

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Twój wybór, to brnij dalej w to ..., kolejny krok to H60. Oby pompka nie terkotała Dołączona grafika

 

Miało być kompaktowe itx wyszło pokraczne full atx Dołączona grafika Pogratuluj przedstawicielowi AMD, doby jest Dołączona grafika

Rozumie, że mobo asusa + x6 + H60 wyjdzie cię taniej niż i5 + B75.

 

Jak masz możliwość, chcesz tego x6 to go już zostaw jak musi być. Zmień pamięci na 1x8GB bez radiatorów lub w radiatorach lp.

 

Tak, X6 wyjdzie taniej, jeżeli już musisz mi zaglądać w portfel

 

Oj, psieplasiam, że uraziłem... Edytowane przez Klaus

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Wziąłem z roboty Arctic Freezera 13 Pro i jest całkiem OK. Wlazło na styk :) Idle jakieś 21-23'C na rdzeniu, po oc wszystkich jajek na 3.8GHz bez turbo dochodzi do 47. Na codzien procek chodzi bez ruszania napięć na skromnych 3.2GHz z włączonym Turbo Core do 3.8GHz i nie przekracza 35'C

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie


×
×
  • Dodaj nową pozycję...