Skocz do zawartości
Voorhees

Problem z kartą sieciową.

Rekomendowane odpowiedzi

Problem dotyczy karty sieciowej na płycie głównej.

Płyta główna: ASUS P8P67 PRO, B3 revision

BIOS 3207 - podobno najnowszy

Karta sieciowa: Intel® 82579V Gigabit Network Connection.

System: Windows 7 Ultimate v64 z SP1

 

Opis problemu.

Instaluje sterowniki (Intel_Gigabit_V15600_XPVistaWin7) dostarczone z płytą główną, i mam internet. Jeżeli zrobię restart komputera, to nic się nie dzieje. Internet działa. Ale po wyłączeniu komputera wieczorem i porannym uruchomieniu, brak internetu. Muszę ponownie instalować sterowniki, mimo, że fizycznie są na dysku twardym.

 

Znalazłem nowsze sterowniki (Intel_Gigabit_V16500_XPVistaWin7) http://pl.asus.com/M...EV_31/#download. Sytuacja się powtarza.

 

Kolega znalazł jeszcze nowsze sterowniki http://downloadcente...dType=Drivers To także nie pomogło.

 

Może ktoś poda inne źródło sterowników.

A jeżeli nic inne o nie ma, to poproszę o propozycje karty sieciowej przewodowej działającej z systemem windows 7 v64.

 

Dzięki za pomoc.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Komp jest wyłączony (Zamknij system) czy uśpiony? Po uśpieniu czasami komputer nie potrafi ponownie pobrać ip.

Co znaczy, nie ma internetu? OS nie widzi karty sieciowej? Nie potrafi pobrać ip? Dostajesz net ze swojego routera? Inaczej? jak?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mam dokładnie ten sam problem na tej płycie głównej. Karta zawsze po wyłączeniu komputera nie działa, w menadżerze urządzeń pojawia się przy niej ikonka wykrzyknika i jedyne co pomaga to wyłączenie i ponowne jej włączenie.

 

Dołączona grafika

Próbowałem już wszystkiego, reinstalacja sterowników, wgrywanie najnowszych, wyłączanie karty sieciowej w biosie, ponowne jej uruchamianie itp. Nic nie pomaga...

 

Problem występuję nawet jeśli nie ma podpiętego do karty sieciowej kabla co sugeruję, iż wina nie stoi po stronie routera.

 

Płytę główną kupiłem w Vobisie jakieś dwa tyg. temu. Wspomnę, że wcześniej miałem tą samą płytę, z która nie miałem żadnych problemów. Niestety byłem zmuszony ją wymienić ponieważ uległa awarii.

Edytowane przez BeF1990

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie


×
×
  • Dodaj nową pozycję...