Skocz do zawartości
max_pl

System pod CR650 z AMD E 240

Rekomendowane odpowiedzi

Witam.

Przymierzam się do zakupu systemu operacyjnego do laptopa MSI CR650 419XPL.

Procesor to AMD E 240 @1,5ghz, jedno rdzeniowy.

Mam takie pytanie czy system x64 podejdzie pod ten procesor (płynna praca etc.)

Pozdrawiam.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Uczelnia nie udostępnia windowsa w ramach MSDNAA?

Na tym to co najwyżej zabytkowy winXP lub lekki linux.

Proponuję nie otwierać tego nawet tylko odesłać z powrotem do sklepu (odstąpienie od umowy zawartej na odległość, jeśli zamawiałeś w sklepie naziemnym, po prostu przeproś, podziękuj).

W cenie tego czegoś + cena windowsa 7 można pewnie wyrwać coś lepszego z preinstalowanym windowsem 7.

 

Powiem ci tylko, męczyłem się w minionym tygodniu z lapkiem szwagierki. Lapek miał Semprona SI-40 2GHz i Vistę HB. O ile 3 lata temu spełniało to swoją rolę, teraz kilka okien www + spype + tragedia.

Wymieniłem cpu na dwa rdzenie QL-62. Można na tym znów pracować.

 

Moim zdaniem, za ta pieniądze (a nawet mniejsze) mogłeś szukać jakiegoś poleasingowego Della, IBM'a z C2D i OS.

 

To coś co zamówiłeś za ok 1200zł pewnie i to bez OS jest pomyłką i póki możesz napraw błąd.

 

Kilka lat temu do internetu wystarczał komp z cpu 1GHz, dzisiaj bez dwóch jajek nie podchodź.

Edytowane przez Klaus

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Laptopa zamówiłem z allegro

http://allegro.pl/msi-cr650-419xpl-amd-e-240-4gb-320gb-hd6310-dvd-rw-i2599789708.html
Nigdy wcześniej nie miałem laptopa żeby zobaczyć jak on pracuje na jednym rdzeniu.

Kupując go zależało mi na tym by był nowy oraz tani.

Co do MSDNAA to muszę zobaczyć. Dzięki za info.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

mam to samo odczucie i tez tak myślałem do czasu że dla dziewczyny do przeglądania www, fb,youtube itp. gg,skype wystarczy coś taniego nie za wydajnego.

niestety po odpaleniu 4-5kart w firefox +gg skype i openfm. okazuje się że C2D T7200 jest zawsze prawie 50% obciążony i ponad 2gb ramu zajęte. lecz nadal da się na nim przyzwoicie pracować ;-)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie


×
×
  • Dodaj nową pozycję...