Skocz do zawartości
kam1357

di-524 - dhcp, źle przydziela adresy IP

Rekomendowane odpowiedzi

Witam,

 

mam następnujący problem, router di-524 przydziela adresy IP z innej puli niż ustawiam, tj 192.168.1.xxx zamiast 0.xxx.

do sieci wpięta jest też drukarka poprzez AP TP-LINK WA500G(ustawiony jako client) na którym wyłączyłem przydzielanie dhcp, internet działa normalnie ale w drukarce jest ustawiony adres IP na stałe 192.168.0.2. Gdy ustawie prawidłowo adres IP i brame ręcznie to ping test z drukarką wychodzi dobrze, lecz nie ma dostępu do internetu. Dodam że do pewnego dnia wszystko działało normalnie.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Może miesza coś ten Starting IP Adres (192.168.0.2) pokrywający się z ip drukarki ustawionym na sztywno? Chociaż wydaje mi się to nieprawdopodobne. Dla poprawności zmień ten adres początkowy na 192.168.0.3.

Jeśli dalej będzie na komputerach adres z puli 192.168.1.x, sprawdź we właściwościach połączenia co przydziela ten adres (ip serwera dhcp)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Poprzez wpisanie adresu ip serwera dhcp w przeglądarce udało mi się sprawdzić co przydziela źle adresy. Sprawa banalna, przed routerem miałem jeszcze standardowy router od operatora, problem polegał na tym, że kabel do di-524 został podłączony nie do wejścia WAN. Dziękuję za pomoc.

 

Teraz mam inny problem:

Zresetowałem AP, ustawiłem od nowa jako client, drukarka chodzi, jednak po czasie przestaje. Pomaga chwilowe odłączenie zasilania od AP. Jednak wolałbym żeby nie trzeba było za każdym razem przed drukowaniem tego robić. Czy ktoś wie jakie mogą być tego powody?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie


×
×
  • Dodaj nową pozycję...