Skocz do zawartości
MrJackAss

Kilkusekundowe czarne ekrany w Windows 7 64bit.

Rekomendowane odpowiedzi

Witam.

Wczoraj zainstalowałem świeżą wersję Win764bit Ultimate. Co jakiś czas cały ekran robi się czarny na 1-2 sec i wszystko wraca do normy. Odinstalowywałem i instalowałem od nowa sterowniki kilka razy kilka różnych wersji.

Sprzęt:

PROC: AMD A8 5600k

PŁYTA: ASROCK FM2A55M-DGS

RAM: Kingston Hyperx 2x 4gb 1866mhz

SDD: Kingston SVP200S37A60G.

 

Pierwszy raz spotkałem się z czymś takim, więc wsumie nie wiem w czym tkwi problem.

Z góry dziękuje za pomoc.

 

@Update - W ogóle nie można odinstalować sterowników AMD, a najprawdopodobniej w nich tkwi problem. Zastosuję najprostszą metodę, czyli format. Temat do zamknięcia.

Edytowane przez MrJackAss

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Co do logów systemowych to nie wiem jak to sprawdzić, lecz wątpię, ponieważ te "czarne przerywniki" nie powodują żadnych błędów, przynajmniej na razie.

 

Wracając do tematu, to bym go odświeżył, ponieważ problem występuje nadal, cały sprzęt został zakupiony w sobotę, a więc prosiłbym o pomoc w odnalezieniu przyczyny, ze względu na to iż wolę wadliwy towar wymienić jak najszybciej na nowy, a nie w późniejszym terminie oddać na gwarancje.

 

Jakiś program Acronis~~ czy jakoś tak wyświetlał problem z dyskiem SDD, który niby osiągał 100 stopni celsjusza(test na dotyk nie potwierdził). Chociaż wątpię, że SDD by powodował tylko chwilowe przerywniki a nie crashe systemu.

 

Komputer przechodzi bez problemów 3Dmarka 11 oraz test 32M w SuperPI.

Edytowane przez MrJackAss

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

ssd może mieć max 30 stopni, chyba że położysz go na talerzowcu, to wtedy bedzie miał prawie tyle co on.

Zasilacz jaki?

Bo może zasilacz nie wyrabia(mimo że przechodzone są marki i pi).

 

Z rzeczy do sprawdzenia....to uszkodzenie płyty/proca/gpu...ale nie wiem jak to wychwycić. Problemy z obrazem skazują na GPU, ale czy to kwestia sprzętowa czy sterowników?...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Zasilacz Chefitec 500W GPA-500S8 kupiony razem ze sprzętem. SDD jest pod Talerzowcem, co w sumie może być nieciekawe, zaraz go odsunę. Co do sterowników, sprawdziłem właśnie wersję z płyty i najnowszą ze strony, są one identyczne, więc spróbuję ze starszą, lecz nie wiem jak w niej wygląda obsługa Trinity.

 

Czarne ekrany pojawiają się w różnych momentach, przed chwilą od razu po włączeniu komputera. Wczoraj nie miałem ich przez parę dobrych godzin podczas gry w pokera - ponad 3gb ramu obciążone non stop, oraz muzyka z YT. Najwięcej takich "przerywników" dostrzegam podczas oglądania seriali z internetu, co może wskazywać na winę sterowników.

Właśnie ściągnąłem catalysty 12.9 beta i 12.6, zainstaluje pierw najnowsze i sprawdzę 3d marka + oglądnę jakiś serial i zdam relację.

 

Na sterownikach 12.6 wszystko śmiga(póki co), bez "przerwy" podczas filmu, oraz 3d mark ukończony, tylko z 15% spadkiem.

 

12.9beta bez żadnej poprawy.

 

Jeśli coś zauważę będę informować.

Edytowane przez MrJackAss

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Osobiście mam ten sam problem. U mnie objawy były różne bo i skaczący obraz jak wyżej wymienione kilkusekundowe nazwę je " balck screen'y ". Pojawiały się rożnie od zwykłego " dzień dobry " kiedy odpalałem PC'a na nowy dzień jak i dopiero przy oglądaniu filmów lub też grach np. World of Warcraft a także przy grzebaniu w BIOS'e. W końcu poddałem się w walce z rzeczą martwą. Jednakże może wygrała ona bitwę ale wojna wciąż trwa.

 

Z technicznych rzeczy to tak:

 

- napięcia na CPU, RAM'ach etc. są takie jakie fabryczne powinny być

- temperatury jakie mogę odczytać z BIOS'a to CPU 41 - 42 stopnie oraz M/B 40 stopni reszta podzespołów powiem tak " nie parzy i da się spokojnie dotykać "

- monitor podpięty do laptopa śmiga bezproblemowo

 

Testowałem to na:

 

- ATI Radeon 3870 ( najnowsze sterowniki )

- nVidia GeForce 8600 GT ( najnowsze sterowniki )

- nVidia GeForce 9600 GT ( najnowsze sterowniki )

 

Na wszystkich kartach te same objawy czarny ekran 1 - 2 sekundy. Jeszcze u mnie występuje objaw wyłączenia się jednostki stacjonarnej.

 

Jeżeli chodzi o system operacyjny to Windows 7 Ultimate 64 bity.

 

Wszelkie uwagi i rady się przydadzą. Ja będę dalej próbował uporać się z problemem. Jeżeli uda się coś osiągnąć to się podzielę.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

@up

Ja jadę na sterownikach 12.6 w tym momencie i jest prawie wszystko ok.

Prawie z tego względu, że ramy są na 1333mhz a nie na 1866mhz.

 

Na sterownikach wyższych i/lub wyższym taktowaniu ram black screeny powracają. Nie testowałem zbytnio na grach, bo mam zainstalowaną tylko Fife 2005, w niej nie ma problemu. 3D marki jak pisałem wyżej przechodzi bez żadnego problemu na 1866mhz i sterach 12.8 i 12.9beta.

 

Żadnych innych objawów nie zaobserwowałem.

Edytowane przez MrJackAss

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie


×
×
  • Dodaj nową pozycję...