Skocz do zawartości
SGhost

Problem z predkościa lacza po WIFI

Rekomendowane odpowiedzi

Witam. Podczas normlanego uzytkowania zauwazylem, ze cos mi nie pasuje z predkoscia lacza, strony sie otwieraja dosc ospale, przedewszystkim widac to po stronach typu yt itp, ladowanie filmikow etc.

 

Sprawdzilem predkosc na testerze www. wyszlo na to, ze przez wifi osiaga max 5Mb, natomiast po kablu 10Mb. Czy kabel jest bezposrednio z modemu (modem webstar upc), czy z routera TP-Link TL-WR340G, to predkosc jest taka sama, czyli 10Mb, wiec pomijam jako tako router, chyba, ze cos w ustawieniach sieci WIFI? Karta sieciowa to TP-Link TL-WN321G. Oczywiscie wszystkie sterowniki itd, sa. Nie wiem, czy mam cos przykladowo z ustawieniami sieci WIFI pokombinowac(zmienilem kanal z defalutowego, ale to nic nie zmiania), czy moze ta karta jest niewiele warta. Karta sie z routerem widzi, jest w tym samym pomieszczeniu, odleglosc okolo 3m. Chcialembym zeby to mialo rece i nogi i dzialalo jak ma dzialac, ale sam juz nie ogarniam.

 

moje ustawienia routera

http://images38.fotosik.pl/1851/96e84c7e41139f24.jpg

Edytowane przez SGhost

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

jimasek, na screenie masz ustawienia, o ktore pytasz. A jesli chodzi o g/n to tez wydaje mi sie, ze powinno spokojnie poleciec wiecej. Po kablu jest 2x tye, wiec po wifi, chyba tez powinno. Co nie zmienia faktu, ze coraz bardziej dumam nad przejsciem sprzetowo na n

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jest napisane w pierwszym poscie, ze bawilem sie w zmiany kanalow, obecnie jest 13, ale to kompletnie bez roznicy, ktory jest. Moja karta jest o tyle "dobra", ze dziala w obrebie mieszkania, tak wiec sieci innych nie widze za wiele max ze 2

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Zmienilem router TP-Link WR841ND i karte TP-Link 722NC. Wydaje mi sie, ze router jest skonfigurowany prawidlowo itd. Jesli chodzi o polaczenie z komputerem, to nie wiele sie zmienilo, ale to rozwiaze jutro.

 

Czy warto wgrywac do routera alternatywne oprogramowanie dd-wrt?

Edytowane przez SGhost

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie


×
×
  • Dodaj nową pozycję...