Skocz do zawartości
kostek8

Monitor 27" może być bez tunera [długi opis]

Rekomendowane odpowiedzi

Proszę o pomoc w podjęciu właściwej decyzji odnośnie zakupu monitora:

postaram się przekazać maksymalnie dużo informacji odnośnie wymagań. Poproszę w miarę możliwości o odpowiedź popartą uzasadnieniem i jeśli macie możliwość i wiedzę do odniesienia się do propozycji innych osób tak abym mógł w miarę łatwo podjąć decyzję.

Najłatwiej by było popatrzeć po portalach i to oczywiście zrobiłem ale mało tam było powtarzalności w testach bo serwisy ostatnio rzadko wracają do tego tematu. Część testów była niezbyt obiektywna, część już niezbyt aktualna – sporej ilości modeli z nowości nie było.

 

Przejdźmy do sedna sprawy.

Jestem zainteresowany zakupem monitora 27” kwotowo interesuje mnie pułap do ~1,6k.

 

Wymagania podstawowe:

- możliwość montażu na ścianie

- stosunkowo niskie zużycie energii

- jakość obrazu (kolory, czerń) lepsza niż na moich obecnie używanych monitorach

- akceptowalny czas reakcji do zastosowań jak poniżej

- czarny bo taką mam resztę sprzętu

- 16:9

Przeznaczenie:

- filmy głównie w wyższych rozdziałkach

- gry Diablo podobne, od czasu do czasu jakieś RPG, Skyrim, ostatnio coraz mniej FPS ale nie wykluczam, że za jakiś czas coś mi wpadnie w oko.

 

Dodatki które nie zadecydują o zakupie ale mile widziane:

- do niedawna zależało mi na estetyce ale wiem, że to by mogło źle wpłynąć na zawężenie ilości modeli: niezbyt gruby, cienkie ramki... heh, i łatwy do czyszczenia Dołączona grafika

- 3d

- display port

 

Sprzęt obecnie używany jako podstawowy :

24” Asus MK241H - 16:10 i rozmiar pewnie by wystarczył, ale pobiera podobno jak niektóre źródła twierdzą do 130W, do tego jest to co mi szczególnie zawadza tzn. pionowe paski szerokości około 0,7cm odległe od siebie co mniej więcej 5 cm – szczególnie dobrze widoczne po bokach ekranu – nie wiem czy to wada tego modelu w każdym razie jak był jeszcze na gwarancji to wysłałem go do serwisu ale mimo wymiany matrycy nic się nie zmieniło. Na plus kamerka wbudowana. Z przodu prezentuje się nieźle. Na głębokość - rozmiar ciut przyduży; tak samo waga.

 

Dodatkowy:

19” LQ 1980Q – kupowany w 2005r. niezła jakość obrazu mimo tego, że ma 7 lat, design którego mogą pozazdrościć mu nowe monitory. W porównaniu z Asusem wydaje mi się, że ma lepsze kolory.

 

Początkowo brałem pod uwagę zakup LG DM2752 ale tuner jest mi zbędny w zasadzie a do tego naczytałem się opinii ze niby to matryca IPS ale jakość jednak bez rewelacji w stosunku do TN (do tego info w wątku o monitorach, że dobre IPS to koszt 4k a nie 1,5). Najprościej też byłoby sprawdzić jakość na w jakimś markecie i znalazłem ten monitor w AGDRTV ale był spakowany a sprzedawca powiedział że raczej się nie podejmie demonstracji i sprawdzenia bo zbyt długo by z tym zeszło.

 

Pytanie dodatkowe: czy w takim razie powinienem brać pod uwagę też matryce TN ale powiedzmy lepszych firm jak Iiyama, Dell, Eizo ?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie


×
×
  • Dodaj nową pozycję...