Skocz do zawartości
david911

Tani Netbook z modemem 3G

Rekomendowane odpowiedzi

Witam

Szukam taniego (najlepiej używany w granicach 500zł) netbook'a. Moje wymagania:

 

-Małe rozmiary i mała waga

-Wbudowany modem 3G UMTS 900 (zgodny z kartami Aero2 [bdi])

-Jak najlepsza bateria (3 godziny pracy na 3G vel Wi-Fi przy najjaśniejszym ekranie to niezbędne minimum, miło by było aby działał ok. 6 - im więcej tym lepiej)

-Napęd optyczny lub możliwość podpięcia zewnętrznego jedynie na port usb (bez żadnych zasilających kabli - ma działać z baterii laptopa)

-Powinien być cichy

 

Jakie Macie propozycje? Na co jeszcze zwrócić uwagę przy zakupie?

Pozdrawiam

Edytowane przez david911

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja płacąc 1500 pln za laptop tego nie mam a staralem sie jak moglem , zapomnij o tych wymaganiach przy tej cenie. No chyba że łykłeś 2 i miało być 2500 to już powinno dać rade z wymaganiami.

Edytowane przez Maciem

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Netbooki z definicji nie mają wbudowanych napędów, a sposób podpięcia/zasilania zewnętrznego zależy od konkretnego napędu, nie netbooka.. Ciężko będzie ci znaleźć coś z wbudowanym modemem, mało takich modeli pojawiło się na rynku i jeszcze mniej jest dostępnych używek. Nie lepiej szukać zwykłego używańca i dokupić do niego modem na USB, chociażby Huawei E3131?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Z wymaganiami / ceną rzeczywiście pojechałem, ale Panowie! Trochę kreatywności! Widziałem napęd CD slim zewnętrzny pod jeden port usb - tylko nie jestem pewien, ale chyba nie potrzebował zewnętrznego zasilania - już jeden problem odchodzi. Dalej: Bateria - na początek pewnie by starczyła standardowa (a chyba większość netbooków trzyma 3 godziny?) a później można dokupić powiększoną akcesoryjną, albo jeszcze lepiej kupić używany zestaw z taki akumulatorkiem. Z głośnością jak rozumiem w żadnym netbooku nie będę miał problemów? Najlepiej działanie pasywne przy necie i wordzie.

 

Co znalazłem:

Samsung N150, NC10, Acer D250

 

Raczej spełniają wymagania, aczkolwiek nie wiem jak jest tam z bateriami rozszerzonymi ew. co było dawane w standardzie. Wszystkie mają modemy 3G, nie wiem czy współpracują z Aero2 (UMTS 900).

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Z głośnością jak rozumiem w żadnym netbooku nie będę miał problemów? Najlepiej działanie pasywne przy necie i wordzie.

 

Z głośnością może być różnie. MSI WIND U100 chłodzenie ma oparte o wentylator i strzęp aluminiowej blaszki. bez wentylator nie da rady. Do tego wentylator swoją świetność ma już za sobą. Jest wyraźnie słyszalny, czasami uciążliwy.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie


×
×
  • Dodaj nową pozycję...