Skocz do zawartości
iocus88

Dziwne taktowania Ram

Rekomendowane odpowiedzi

Witam ,

Zawsze miałem nikłą wiedzę odnośnie taktowania / timingów pamięci Ram, łatwiejsze było oc GPU i CPU , Zwracam sie z prośbą do Was , aby jakoś usprawnić taktowania moich pamięci , nie wiem czy lepiej będzie jak podam raport z Aida64 , czy po prostu opisze problem.

 

W komputerze zainstalowane mam 6GB DDR3 ramu ( 2x 2GB Patriot GSeries PC3-12800 1600Mhz i 2GB GoodRAM GR1333D364L9/2G ) wg Aidy64 , wskazują na różne taktowania. całość jest osadzona na pł. głównej Asus M4A77TD Pro/U3S6 wraz z QuadCore AMD Athlon II X4 630, 3150 MHz (14 x 225) [lekko machnięty OC]. nie wiem czy w AMD lepiej jak stosunki taktowań ramu do fsb sa podobne czy w odpowiednich proporcjach ,to pozostawiam Wam.

Teraz dorzucony jeszcze dysk SSD Vertex 4 , chodź jest podpięty do segmentu U3S6 poprzez co ma gorsze osiągi niż jakby z pl. głównej było SATA3 ,ale cóż.

 

Pytanie moje, czy da sie coś wykręcic z tego sprzętu ? czy raczej pozostawić jak leży.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

1. Sprawdź czy ssd nie pracuje wydajniej na SATA2 podłączony bezpośrednio pod mobo

2. Nie wiem gdzie widzisz dziwne taktowanie ramu. Kupiłeś dwie kości 1600MHz i jedną 1333MHz. Ich faktycznego taktowania nawet nie podałeś.

3. Jeśli masz dobry zasilacz, chłodzenie, kręć procesor dalej w górę.

4. Taktowanie pamięci odczytasz programem cpu-z w zakładce "memory"

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jesli nie ruszales pamieci w biosie po dolozeniu nowego modulu to bios sam zmniejszyl taktowania do najnizszych czyli 1333mhz. To co pokazuje aida to zapewne SPD i tam beda inne takty.

Edytowane przez kaijitsu

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ad1 . nie, dysk w teście w AS SSD Benchmark uzyskał słabszy wynik o jakieś 10-15 % przy podłączeniu do SATA 2 na MoBo. pozostaje przy tym adapterze.

 

Ad2.z CPU-z po wypięciu kości 1333 jest : NB freq : 1808MHZ . FSB:DRAM 3:8 ;

535.7MHz , 7-7-7-20-27

A z pełnym kompletem 6GB , zmiany w pozycjach : 6-8-8-20-27

 

Ad3 . Zasilacz Tagan 600W sporo mi poprawił w poprzednich konfiguracjach.

a czy moze nie było by lepiej abym wypiął tą kość starsza (1333Mhz) i pracował poki co na 4GB , czy to znacznie nie poprawi sytuacji komputera ?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeśli masz system 32-bitowy, wyjmij kość 1333MHz. Jak 64bit, zostaw 6GB.

Pamięć 1333MHz nie ogranicza cię aż tak, 535.7MHz oznacza, że pamięć pracuje obecnie na 1071MHz.

Przeczytaj http://www.amd.com/us/products/desktop/processors/athlon-ii-x2/Pages/AMD-athlon-ii-x2-processor-model-numbers-feature-comparison.aspx

Athlon II x4 ma kontroler pamięci 1333MHz. Ustaw najpierw timingi, jakie są przewidziane do taktowania 1333MHz, następnie ustaw taktowanie 1333MHz.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie


×
×
  • Dodaj nową pozycję...