Jump to content
tHe mRuWa

XFX Core 650W czy OCZ ZT 650W

Recommended Posts

Szukam zasilacza do sprzętu ze stopki - choć póki co ten co mam wydaje się wystarczać, ale nie wiem jak to będzie na dłuższą metę.

 

Z kalkulatora enermaxa wynika ze sprzęt po OC potrzebuję 435W, a po uwzględnieniu 20% spadku wydajności z tytułu pracy powyżej roku (a tego corsaira mam już ponad 5lat) 520W.

Dlatego jak już mam zmieniać to chcę z pewnym zapasem:)

 

Byłem już w zasadzie nastawiony na OCZ ZT 650W, ale znalazłem sporo głosów że jest głośny i stosunkowo często zdarza się że szwankuje w nim zarządzanie prędkością wentylatora.

Obecny corsair jest na prawdę cichy, pomimo lekko licząc jakiś 10tys godzin pracy.

 

A może coś innego polecicie?

Share this post


Link to post
Share on other sites

Ten zestaw co masz, bez OC pociągnie z zasilacza MOŻE z 200W w czasie gry.... po OC możesz dojść do MOŻE 400W ... ale obu- proca i grafiki, i to ostrym.

 

Nie masz co odejmować % za zużycie zasilacza- ten model ma niejako "wbudowaną" nadmiarowość- bo realnie nowy jest w stanie oddać ok 550W mocy ciągłej i to w podwyższonej temperaturze.Jedyny jego minus to pojedyncze złącze PCI-E, tak poza tym same zalety-długie kable, cichy, wszystkie kondensatory japońskie na 105stopni, maszynka na wieki. Jeden z najlepszych modeli Corsaira w swojej klasie. Nowe CX w porównaniu do niego to bieda i nędza.

 

Jek już musisz popatrz na nowe konstrukcje, ostatnio SilentiumPC wprowadziło na rynek serię zasilaczy, wygląda obiecująco:Deus G1 600W

Edited by Gerlath

Share this post


Link to post
Share on other sites

Mam owego OCZ, no i nie będe ściemniał do najcichszych to on nie należy, no ale za takie pieniadze i 3 lata gwarancji jest bardzo dobrą propozycją, ze swojej strony polecam ci to PSU.

Edited by piter2481

Share this post


Link to post
Share on other sites

Please sign in to comment

You will be able to leave a comment after signing inSign In Now
×
×
  • Create New...