Skocz do zawartości
konrad12601

Jaki router wifi n

Rekomendowane odpowiedzi

Witam,

Chcialbym zakupic nowy router ,ktory bedzie podlaczony kablem pod ten router http://www.saturn.pl/d-link-router-d-link-go-dsl-n150,id-523937.

Obecny jest za slaby,tzn zrywa wifi,slabe transfery.Sygnal wifi jest dzielony na 4 komputery.Jaki router ze standardem n, mozliwoscia wgrania tomato,aby podzielic pasmo moglibyscie polecic? Cena oczywiscie jak najtanszy ale tak nie wiecej niz 300zł.Z gory dziekuje

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

te z artykulu co podales sa jednak za drogie.zastanawiam sie nad dwoma routerami:

tp link wr 1043nd

netgear WNR3500L

ktory z nich bedzie mial lepszy zasieg?do netgeara to tylko tomato bodajze,do tp linka gargoyle.ktore oprogramowanie bedzie lepsze do podzialu pasma?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Z tych dwóch brałbym tp linka, chociażby dlatego iż ma odkręcane anteny .

 

Do 1043nd możesz wgrać dd-wrt lub właśnie gargoyle . Ze screenów które widziałem zarządzanie qos w gargoyle jest całkiem fajnie rozbudowane... suma sumarum ja bym brał co tańsze, w tym przypadku 1043nd.

 

Jeśli chciałbyś się bawić w jakieś bajery na EXt typu np. torrenty czy cuś to chyba lepiej netgear bo ma wiecej ramu.... Ale tplink też daję radę. ;]

 

 

Edit: Dojdzie router poeksperymentuj ;]

Edytowane przez marcinq123

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

parter to wszystkie 3antenki ustawic w poziomie zeby byl lepszy zasieg?

To już zależy od tłumienia ścian-stropu i potencjalnych zakłóceń. 3 anteny są po to aby zwiększyć prędkość transmisji w sieci a nie zasięg.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Przesłanych pasmo i ewentualnie zmien kanał. Polecam program inSSIDer. Ja ze swojej strony polecam sprzęt Od AVM. Może sprawdź routery dualband, ale cena sie zwiększy, ale imo warto zainwestować.

 

 

Tapped from iPod.

Kind regards

Salata

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

mam jeszcze pytanie co do gargoyle.jesli ten router tp linka bedzie podlaczony do routera d link jako bridge,tj. na routerzre d link bedzie tryb bridge,to jaki adres ip mam ustawic na tp linku?192.168.1.1 czy sie beidze gryzl z d linkiem i ustawic 192.168.2.1?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie


×
×
  • Dodaj nową pozycję...