Skocz do zawartości
Hesos

GIGABYTE GA-MA74GM-S2H umarła? czy da rade?

Rekomendowane odpowiedzi

Witam Panowie.

Jak będzie możliwe to odzyskam mobo, a problem jaki ją "uciska" to kompletne padnięcie po 3 dniach działania. Wyjaśniam więcej:

Owa płyta działała z gratami z podpisu, czyli x2 5200, pamięci OCZ, itd.

Działała sobie kilka dni i po prostu padła, komp się wyłączył i lipa, a do tego zabrała jedną kostkę pamięci. Wszystko co mogłem zrobić to zrobiłem (na pająka, inne ramy, reset biosu -zworka i bateryjka). Nie mogłem czekać i wysyłać na gwarę więc kupiłem Asusa który jest w podpisie ale to nie istotne. Wszystko hula i smakuje.

Dziś (po 3,5 roku) zabrałem się za tego Gigusia dokładniej; inny proc, inne pamięci, słuchanie biosu. I wnioski jakie rozkminiłem są takie, że bios uwalony i może jest nadzieja :)

Jak wszystko podłączone, czyli proc, pamięć (1 kość), to bios sygnalizuje błąd grafiki lub monitora (sygnał: 1długi i 2 krótkie), ok. Podpinam radka i to samo, inne kable do monitora to samo. Wyjąłem pamięć i radka, a sygnał daje, że nie ma grafiki (1 długi), to mu radka, a ten dalej że grafiki nie ma. W jakiej konfiguracji bym nie spiął, to tylko te dwa sygnały wyskakują.

Wniosek jaki mi się nasuwa, to to że niewiadoma awaria rypnęła bios uwalając kość pamięci ale czy coś jeszcze na płycie, to tego nie wiem. Może kontroler pamięci?

Czy macie jakieś pomysły, co można w domowych warunkach zmontować, by było dobrze?? Bo ja myślę, by walnąć flash biosu w programatorze i moooooże by załapała ale to tylko w serwisie.

Pomoże ktoś?? Albo miał coś podobnego i płyta nadaje się na śmietnik.

Pozdro

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie


×
×
  • Dodaj nową pozycję...