Skocz do zawartości
Drzonos

GTX 670 mikroprzycięcia na pojedyńczej karcie

Rekomendowane odpowiedzi

Witam wszystkich. Mam problem taki jak w temacie. Niedawno sprzedałem zestaw 2x gtx 460 w SLI, bo denerwowały mnie mikroprzycięcia- w jedenj grze bardziej, w innej mniej ale były. Nabyłem pojedynczego gtx 670 by pozbyć się ostatecznie tego efektu... i nic. Przycina nadal, tyle że mniej. Nie mam pojęcia o co chodzi. Postawiłem świeży system, sterowniki sa najnowsze, a gry jak przycinały tak przycinają nadal. Chciałbym prosić o wypowiedź posiadaczy tej karty czy mieli podobne problemy. Osiwieć można- człowiek wydaje 1500 na kartę a tu taka lipa...

Ten "efekt" najbardziej widoczny jest w FarCry 3, ale i w innych grach występuje, tylko nie tak mocno.

W razie czego podaję mój pełen konfig:

 

CPU: Core i5 2500k (bez OC)

Mobo: Asus p67Pro

GPU: gigabyte gtx 670 OC

RAM: 16 GB 1333 MHz

Zasilacz: Tagan 500W

 

Niczego nie podkręcałem bo nie czuję takiej potrzeby. Tylko te mikroprzycięcia... Dołączona grafika

Pomocy!

 

Dodam jeszcze, że w większości gier obraz przycina regularnie co 2 sekundy, tylko w FarCry 3 jest dużo gorzej.

Włączałem/wyłączałem też Vsync, bez rezultatu.

Edytowane przez Drzonos

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Na jakiej grasz rozdzielczosci?

Czy problem znika jak zmniejszysz detale?

Opcjonalnie włącz Triple Buffering,

Max prerender 3 frames

Power managment - Performance (a nie Adaptive)

 

Jaki masz dysk/stery do kontrolera dyskow itd.

Czy w tle nie chodzą jakies programy tyu antyvirus, soft odczytujący status sprzętu typu temperatury albo SMART.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Na jakiej grasz rozdzielczosci?

Czy problem znika jak zmniejszysz detale?

Opcjonalnie włącz Triple Buffering,

Max prerender 3 frames

Power managment - Performance (a nie Adaptive)

 

Jaki masz dysk/stery do kontrolera dyskow itd.

Czy w tle nie chodzą jakies programy tyu antyvirus, soft odczytujący status sprzętu typu temperatury albo SMART.

 

Niestety żaden z tych sposobów nie pomógł. Problem występuje nawet w mało wymagających grach np. w Mass Effect 1.

Co do dysku/kontrolera- nie sądzę żeby to miało jakiś wpływ na wyświetlanie obrazu. Tak jak mówiłem te "przycięcia" pojawiają się cyklicznie co ok. 2 sekundy. Do kroćset nie mam pomysłu dlaczego tak się dzieje Dołączona grafika

 

Bez kitu mam wrażenie jakby w budzie ciągle siedział zestaw SLI a tak nie jest.

Aha, gram w rozdzielczości 1600x1200. Monitor to NEC MultiSync 2070NX 20".

Edytowane przez Drzonos

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Zdziwilbys sie jak bardzo sterowniki do kontrolera dyskow/sieciowek moga miec wplyw na grafike -sugeruje sprawdzic wg vendor id i zassac ze strony producenta stery.

 

Jeszcze jedna opcja - sprawdz w menu ekranu czy nie masz jakichs opcji z czapy typu 'ulepszacze trybu film'.

 

Probowales przypisac proces gry do wybranych rdzeni? (affinity)

Ustawiles tryb pracy grafiki na Single Display Mode?

 

Zaktualizuj Microsoft .Net - czasem pomaga, on jest bardzo wredny. Ostatnio na przyklad porpawili Garbage Collector, ktory czesto/gesto czytal dane z procesow.

Edytowane przez _KaszpiR_

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Tylko czemu te przycięcia są takie regularne? A i bawiłem sie w zmianę rozdzielczości. Jak ustawiłem jakąś 16:9 (1280x800 bodajże) to gra pomimo 60 klatek cięła niemiłosiernie...

Jutro skombinuję inną kartę i porównam. Jeśli na innej grafie problem ustąpi to chyba będę musiał oddać tego gtxa na gwarancję.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja bym powywalal wszelkie zbędne procesy z task managera, stare sterowniki do kart graficznych (jesli miales np ATI to moga byc cyrki), opcjonalnie powylączac urządzenia usb (czasem nawet badziewne myszki potrafia siać bledami).

 

Przestaw tez schemat zasilana na High Performance. W biosie UEFI mozna by pokombinowac z wylaczeniem wszelkich trybow EIST/SpeedStep, C1 czy Turbo.

 

Jesli masz takie programy jak MSI AfterBurner czy cokolwiek do podkrecania/nagrywania to tymczasowo zdeclockuj karte, wyłącz overlay (albo najlepiej kompletnie zabij proces)

 

Przetestuj deaktywacje antywirusa, oraz np firewalla (np ZoneAlarm tez stwarza problemy).

Edytowane przez _KaszpiR_

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Cześć. Od siebie dodam jeszcze jedną radę:

Czy czasem nie ma problemów kompatybilności RAMów z Twoją MOBO? Jeśli nie masz żadnych na podmianę, to spróbował bym funkcji MemOK!. Jak by nie było - sprawdź je Memtestem.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Możesz też spróbować starsze stery zaintstalować.

U mnie np na najnowszych występowały mikro lagi w BF3, więc wróciłem do poprzednich czyli do 306.97

 

to ma sens. zaraz spróbuję.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

To znaczy? Nie bardzo rozumiem twoje pytanie.

 

W GPU-Z możesz sprawdzić szybkość pracy Bus Interface - PCI-E.

 

Żeby wyeliminować oprogramowanie najlepiej byłoby wrzucić goły system, zaktualizować, wgrać podstawowe stery z płyt instalacyjnych i odpalić jakaś grę.

 

Warto też powyłączać wszelakie opcje oszczędzania energii na czas testów.

 

A jeśli chcesz przeinstalowywać sterowniki od grafiki to mały how-to:

 

For Clean install nv Drivers:

1. Uninstall PhysX (Do not Reboot)

2. Uninstall 3D Drivers (Do not reboot)

3. Uninstall NV display Drivers (Reboot into Safe Mode)

4. Run Driver Sweeper (select nv Display / nv PhysX - Do not Reboot)

5. Run CCleaner - Clean Registry (Now Reboot)

6. Install New NV Driver (I select Custom / Clean Install)

7. Reboot

Edytowane przez Aquarium

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam ponownie. Właśnie sparawdziłem jak wygląda sytuacja na innej karcie (wsadziłem gt 440) i przycięcia są nadal. Także to chyba nie wina karty graficznej. Zabieram sie za formata i ponowną instalację systemu. Nie spocznę dopóki nie znajdę przyczyny Dołączona grafika

 

Przed chwilą skończyłem instalować system, problem pozostał. WTF?

Może te karty tak mają? Albo moja płyta główna jest jakaś dziwna.

Edytowane przez Drzonos

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A masz mozliwosc zamiany dysku?

 

 

Albo zmniejszenie pliku stronicowania?

 

Wysyłane z mojego Nexus 7 za pomocą Tapatalk 2

 

Dysk to nówka sztuka Samsung SSD 830. Plik wymiany ustawiłem na 768 MB. Cholibka nie wiem od czego tak się dzieje.

Jakiś czas temu konkurencyjny portal Dołączona grafika zamieścił filmik z jakiejś zagranicznej strony jakoby karty AMD i NV miały opóźnienia z przesyłaniem wygenerowanej klatki do monitora. Opóźnienia te miałyby odowiadać za mikrolagi takie jak u mnie. Jak znajdę link to wrzucę. Ciekaw jestem ile w tym prawdy.

 

Hej, zbadałem sprawę. Nie uwierzycie ale powodem lagów jest... monitor. Podpiąłem komputer do telewizora i tam obraz jest generowany z idealną płynnością. Co wy na to?

 

Postaram się jeszcze skombinować drugi monitor ale na 90% znalazłem winowajcę Dołączona grafika

Edytowane przez Drzonos

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mowilem ze problem moze byc w samym monitorze - sprawdz czy nie masz jakichs wspomagaczy w menu ekranu.

Najlepiej powylaczac wszystko i grac na natywnej rozdzielczosci ekranu.

 

Opcjonalnie sprawdz jak dziala ekran na 60Hz, lub czasem np na 59Hz.

Edytowane przez _KaszpiR_

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mowilem ze problem moze byc w samym monitorze - sprawdz czy nie masz jakichs wspomagaczy w menu ekranu.

Najlepiej powylaczac wszystko i grac na natywnej rozdzielczosci ekranu.

 

Opcjonalnie sprawdz jak dziala ekran na 60Hz, lub czasem np na 59Hz.

 

Problem w tym że nie mogę wybrać częstotliwości innej niż 60 Hz. Masz na to jakiś sposób?

 

Udało mi się zmienić odświeżanie na 59 Hz, problem znikł niemal całkowicie. Kaszpir, jesteś boski Dołączona grafika

Chyba trzeba będzie zmienić monitor, bo wygląda na to że "gryzie" się z kartą Dołączona grafika

Zalecam temat zostawić, bo z tego co patrzyłem na necie to wielu ludzi ma taki problem jak ja.

Pozdrawiam wszystkich i jeszcze raz dziękuję!

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie


×
×
  • Dodaj nową pozycję...