Skocz do zawartości
pajacek

8rda+ i nagrywarka Lite-on ltr 12101b- PROBLEM

Rekomendowane odpowiedzi

Mam problem z tą nagrywarką. Nero i inne programy źle ja wykrywają na tej płycie. Nero pokazuje że jest to nagrywarka razy 11 , ma 6 mb buforu a ma 2 mb. Jak chcę coś nagrywac to mam tylko możliwość wybrania razy 1 i nic więcej, zmieniłem już bios w płycie i nagrywarce, instalowałem różne stery i aspi i dalej to samo.Clonecd pokazuje że mogę wybrać prędkość nawet razy 48 a fuerio pokazuje błąd SCSI/IDE error -code error 1. Miał ktoś podobny problem, prosze o porady. :(

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Odinstaluj stery nForcea całkowicie jakims programikiem. Zostaw tylko dysk startowy i tą nagrywarkę - na osobnych tasmach. Nagrywarkę ustaw oczywiście jako master. Zainstaluj sterownik do nForce - najlepiej 2.03 bez ide. Zobacz czy wtedy będzie OK. Następnie dokładaj pozostałe napedy - jesli problem pojawi sie dopiero wtedy kombinuj z ustawieniami napędów master/ slave wzgledem siebie. Spotkałem sie kiedyś z przypadkiem, że CD z dyskiem na jednej taśmie oraz na dwu odrębnych działał właściwie tylko przy ustawieniach cable select dla obydwu napędów.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach



×
×
  • Dodaj nową pozycję...