Skocz do zawartości
Gość Laki1231

Czy Hibernacja psuje dysk?

Rekomendowane odpowiedzi

Nie psuje, ale jest niewskazana na ssd

http://www.purepc.pl...ik_ssd?page=0,4

 

Nie jest niewskazana. Po prostu jeżeli ktoś jej nie potrzebuje/nie używa to w poradniku jest pokazane jest jak pozbyć się pliku, który windows zawsze ma utworzony na partycji systemowej, a przy obecnych rozmiarach pamięci i SSD może to być znaczący dla użytkownika %.

 

@Laki1231 jeżeli używałeś na co dzień hibernacji i uważasz ją za przydatną to na SSD spokojnie możesz jej używać dalej.

 

Pozdrawiam

  • Upvote 2

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Gość Laki1231

Naczy mam 128GB SSD Vertexa 4 z konkursu (inne forum), i mój trup mimo ssd to teraz rakieta, ale żeby było szybkie botowanie systemu Gigabyte dodaje taki program, dzięki któremu nawet po odcięciu zasilania komp włącza się w 2-3sekundy, ale używa tego pliku właśnie i zastanawiałem się nad tym czy może to w znaczący sposób mu szkodzić np w skali roku.

 

EDIT

SMART QUICK BOOST

Edytowane przez Laki1231

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

NIe zaszkodzi mu, przez hibernację dysk dokonuje trochę zapisów (zapisy na ssd "zużywają" komórki pamięci czyli skracają ich "życie"), ale w skali roku nie będzie tego jakoś super dużo. Dysk ma około 3000 cykli zapisu, to razy 128GB pojemności daje 384TB, które może zostać na nim zapisanych.

Ilość zapisów można sprawdzić np. w CrystalDiskInfo

Dołączona grafika

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie


×
×
  • Dodaj nową pozycję...