Skocz do zawartości
wlodarq

Wentylatory do 560Ti oraz fanswap w zasilaczu.

Rekomendowane odpowiedzi

Witam,

znowu ja i znowu mi się nudzi...

Tym razem chciałbym trochę ''ściszyć'' moje chłodzenie na karcie graficznej.

Karta dla przypomnienia to - Gigabyte GTX560Ti z chłodzeniem WindForce 2.

Ponad 65-70% obrotów wentylatorów zaczyna być tak głośna że wytrzymać się nie da, jak gram bez słuchawek to strasznie denerwuje te wycie.

Wymiary standardowych wentylatorów to nie całe 8cm. Radiator mierzyłem i zdołałby zmieścić 92mm wentylator (lekko by tylko wystawał) i chciałbym zrobić sobie takiego ''moda''.

Standardowy wentylator potrafi się rozkręcić do 3800rpm/min. Jakie 2 wentylatory polecicie do zamiany? Radiator oczywiście będzie pozbawiony owiewki a przerobienie wtyczek to dla mnie nie problem.

 

 

Druga rzecz to wentylator w zasilaczu - OCZ ZS650. W IDLE chyba najgłośniejszy ;/ No i tu kolejna rzecz - jaki cichy wentylator nadałby się na fanswap do niego? W opisie pisze że jest to 135mm wentylator czyli jakiś 14cm się zmieści Dołączona grafika ''Jakiś'' - no właśnie... Jaki? Dołączona grafika

 

Po uciszeniu wszystkiego co mogłem wyciszyć jak na razie (dysk na gumce od majtek wisi sobie pod napędem, procesor chłodzony przez dwa ciche wentylatory i skręcone wszystkie na minimum wentylatory w obudowie) nadal jestem nie zadowolony i dlatego te dwie rzeczy chce teraz zmienić Dołączona grafika

 

FOTO WindForce2:

 

Dołączona grafika

 

Dołączona grafika

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Tak próbowałem ale ona jest dosyć ciepła wtedy a zauważyłem że koło 82-83* robi się nie stabilna i wywala sterownik... Ale to raczej musiałbym furmarka załączyć (max temperatura w grze odnotowana to 78*) na 60% szybko dojdzie raczej do tej swojej ''granicznej temperatury''

 

A co polecasz do zasilacza do fanswap'u? Coś nie drogiego w miarę cichego i wystarczającego do zasilacza :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Zawsze może się zdarzyć, że się zapomni o tym pod podłogą ;)

Jak zdecydowałeś się na rozbebeszenie zasilacza na gwarancji, może spróbuj przejąc kontrolę nad obrotami wentylatora? Dobry wentylator nie będzie tani w tym rozmiarze. Kupić tej samej klasy wentylator, tylko by wydać 40zł?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No w sumie masz rację... Chyba trzeba się wziąć za zmianę obudowu i kompletne zmienienie wszystkiego jeśli chodzi o chłodzenie i wyciszenie . Tylko więcej grosza trzeba będzie uzbierać.

 

Co do tego windforc'a masz jakieś opcje z wentylatorami? Wsadzić jakieś 92mm na radiator ?

Edytowane przez wlodarq

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No tak ale taki 12cm wentylator będzie wystawał dużo poza obrys radiatora i nie będzie na niego dmuchal tak jak powinien.

 

To, że będzie trochę wystawał z jednej strony nie przeszkadza.

Duże łopatki wentylatora będą i tak efektywniej chłodzić większą powierzchnię radiatora.

Na upartego może nawet dwie 120 można by było zamontować.

Edytowane przez Leon166

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jestem pewien, że jeżeli 2 wentyle 92mm @ 2000rpm nie są w stanie schłodzić tego radiatora to nic cichego go nie schłodzi.

 

Proponuję ci sprzedaż grafiki i kupno HD 7850, który ma minimalnie lepszą wydajność i znacznie niższe TDP i większość niereferencyjnych kart jest cicha.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

znajdź mi kupca Dołączona grafika Jeszcze rok gwarancji Dołączona grafika Pełen komplet co było w pudełku. a tak nawiasem to - za ile puścić? Bo w sumie ta karta nie jest zła bo Crysis 3 w fullHD na High śmiga elegancko bez przycinki Dołączona grafika

 

Do 7850 musiałbym troszkę dołożyć a dużo kasy nie mam aktualnie bo mam inne wydatki ;/

Edytowane przez wlodarq

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

myślisz że 1GB wystarczy? ja gram tylko w 1080p bo jako monitor mi służy telewizor 37'' w odległości jakieś 1,5-2metry i mniejsze rozdzielczości nie wyglądają już tak ciekawie ;P

Już przy tej 560Ti i 1GB czuć mały brak pamięci

Edytowane przez wlodarq

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie


×
×
  • Dodaj nową pozycję...