Skocz do zawartości
Zielony Buszmen

forum benchmark.pl zarażone wirusem?

Rekomendowane odpowiedzi

Witam!

Zamierzam kupić nowy komputer, więc zacząłem szukać dysku twardego. Wszedłem na stronę forum benchmark.pl (dokładnie w ten temat) i po wyłączeniu reklamy zacząłem czytać. Lecz nie naczytałem się długo bo w tym samym momencie uruchomiła mi się strona, której zrobiłem screena:

Dołączona grafika

 

Moja wersja Firefoxa to 18.0.1, czyli najnowsza. Nic na tej stronie nie klikałem, bo widać że jest to oszustwo. Co o tym sądzicie?

Edytowane przez jozefinox
  • Upvote 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

http://virusremovalv...ransomware.html

Ja po wejściu na Benchmarka nie miałem czegoś takiego (FF 18.0.1 @Win7 x64). Proponowałbym zacząć od skanowania własnego komputera.

Edit: Tak, screen teraz już jak najbardziej pasuje :).

Edytowane przez AragornPL

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Aragornie, synu Arathorna, zmieniłem screen. Czy pasuje?

 

Z tym błędem forum zauważyłem taką rzecz, że wejście poprzez linka z wyszukiwarki google powoduje błąd. Wchodząc przez link który podałem (czyli z tego forum) nic się złego nie dzieje. Pobrałem ten program, co mi poleciłeś o potomku Isildura Dołączona grafika. Już załączam skanowanie.

Edytowane przez jozefinox

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

System przeskanowałem, i wykryło tylko link z gry Twierdza 1 do instalki GameSpy Aracade. System mój czysty Dołączona grafika

 

A jeśli chodzi o forum benchmark.pl, to niby taka poważna strona, konkurująca z PurePC jeśli chodzi o userów zaglądających na nią, jest zainfekowana. Tacy wielcy "znawcy komputerów" z benchmarku.pl a nie umieją poradzić sobie z własnym forum Dołączona grafika

Edytowane przez jozefinox
  • Upvote 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Już uporaliśmy się z tym problemem. Powodem wyświetlania się tego dziadostwa była luka w IP.Board i co ciekawe był to zmasowany atak na nasze i kilkanaście innych zagranicznych for korzystających z tego skryptu. Dlatego polecam zawsze mieć najnowszą wersję Dołączona grafika

 

Pozdrawiam

Edytowane przez TheSpeed

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie


×
×
  • Dodaj nową pozycję...