Skocz do zawartości
Wisniowy000

Słaba wydajność i Unknown Device zamiast USB 2.0

Rekomendowane odpowiedzi

Witam , mam problem . Gram w Assassin's Creed III

na Radeonie 4850 HD i karta wykazuje strasznie ale

to masakrycznie słabą wydajność i nie wiem czy to

przez grafikę czy natomiast przez CPU .Gra osiąga maksymalnie

10 FPS w mieście Boston ( Sam początek owej gry ).

 

 

 

Jeszcze problemem jest to że nie mogę zainstalować sterowników do USB 2.0 do płyty głównej ( Unknown Device )

Nie wiem gdzie znaleźć sterownik bo nie ma żadnych o tym danych .

 

 

 

Radeon 4850 HD 512 MB

AMD Athlon 64 x2 DUal Core Processor 4800+ 2.44 GHz

4096 MB RAM DDR2

ASRock AM2NF6G-VSTA

Dołączona grafika

Dołączona grafika

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Przy W7 (jesli to jakaś nie modowana wersja z netu) i tej płycie nie potrzeba żadnych sterów do usb ((chyba że masz dodatkowy kontroler usb-pci).

Jaki zasilacz (model-marka)?

Zmierzyć napięcia miernikiem

Z fotki wynika że grafika pracuje na pcie X8 a powinna na pcie X16, wgraj nowsze sterowniki.

Edytowane przez sts

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

przywróć fabryczne ustawienia w biosie,

następnie możesz sprawdzić czy nie masz uszkodzonego jakiegoś usb, odłącz wszystko co zbędne zostaw tylko klaw i myszkę a resztę sprawdź w innych portach usb. (miałem podobny problem, tylko że poradziło nie wkładanie do końca np pena w usb).

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Zasilacz 500 Chiefteca . Zaraz zainstaluję update sterowników dla grafiki , a następnie fabryczny nadam biosowi . Nie mam żadnych przedłużek USB , normalne 4 porty w tylnim panelu . 2 górne działają ale bodajże w 1.1 bo prędkośc stała jest ok 1 MB/s a szczytowa 4,5 . 2 dolne USB są właśnie jako Unknown Device .

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A jaki masz system operacyjny?

 

Windows 7 Ultimate 64 bitowy , Service Pack I

 

przywróć fabryczne ustawienia w biosie,

następnie możesz sprawdzić czy nie masz uszkodzonego jakiegoś usb, odłącz wszystko co zbędne zostaw tylko klaw i myszkę a resztę sprawdź w innych portach usb. (miałem podobny problem, tylko że poradziło nie wkładanie do końca np pena w usb).

 

Reset biosa nic nie pomógł co do USB :C

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Poczytałem trochę o karcie graficznej na temat PCI-E x8 i x16 , ponoć powinienem przełożyć grafikę do innego slotu ale mam tylko jeden pasujący , więc leży w nim . Też teoria ,że jak są np 2 grafiki lub grafika i dźwiękowa to się PCI-E dzieli z x16 na dwie x8 . Niestety mam tylko grafikę i nadal PCI-E x8

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Wgrany najnowszy bios?

Fix issue if using ATI HD2400/2600/2900 PCIE VGA card, the onboard audio does not work properly.

Po prostu być może płyta sie kończy, trzeba myśleć nad zmianą (jeśli rzeczywiście zrobiłeś reset biosu wgrałeś najnowszy i w7 nie jest modyfikowany).

 

Jeszcze sprawdź pod Linuksem jakieś livecd (ubuntu) odpal sprawdź czy działają porty usb.

Edytowane przez sts

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Po prostu być może płyta sie kończy, trzeba myśleć nad zmianą (jeśli rzeczywiście zrobiłeś reset biosu wgrałeś najnowszy i w7 nie jest modyfikowany).

 

Jeszcze sprawdź pod Linuksem jakieś livecd (ubuntu) odpal sprawdź czy działają porty usb.

Ludzie czytam już 10 forum na temat Unkown Device i nie widzenia myszki przez Windows 7 64bit. Trzeba wypinać ją z portu i podpinać ponownie, żeby komp znów ją zobaczył. To samo mam w pracy na jednej myszce i to samo mam w domu na innej myszce (w domu rzadziej), ale wkurza to strasznie jak trzeba nurkować pod biurko i wyciągać.

 

I nie kończy się żadna płyta, żaden słaby zasilacz, tylko coś jest moim zdaniem spitolone z systemem 64bit, bo zawsze na forach jest mowa o nim. Nie pomagają, żadne sterowniki, przywracania systemu, naprawy, itp. porady za dychę. Owszem może i słuszne z założenia, ale przestrzegam wszystkich, żeby nie męczyli się niepotrzebnie bo nikt nie przedstawił jeszcze skutecznej wersji rozwiązania tego problemu.

 

Do grafiki się nie odnoszę, odpisałem w tym wątku bo jedynie tu mogłem dać komentarz bez rejestracji...

 

Przynajmniej tak sądziłem. Ehh, czy naprawdę już nigdzie nie można wypowiedzieć się anonimowo...

 

Przestrzegam przede wszystkim przed kupowaniem nowych płyt i urządzeń bo komuś się zdaje, że wie, albo wróżka mu powiedziała...

Edytowane przez Stefan0

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Zatem zaczekajmy aż założyciel tematu zanurkuje pod biurko i wypnie myszkę (inne urządzenie) i podepnie je na nowo, i niech napisze tu dla potomnych czy to rozwiązało jego problem.

 

Sam osobiście nie spotkałem sie z takowy problemy nie rozpoznawania myszy w systemach 64bit.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Gość
Ten temat został zamknięty. Brak możliwości dodania odpowiedzi.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...