Skocz do zawartości
Slepotka

Błędne nazewnictwo głośników 2.1

Rekomendowane odpowiedzi

Jeżeli zestaw audio skłądający się z subwoofera i z 2 głośników (satelit) podpinany jest jednym jackiem (zielonym) do karty dźwiękowej to czy nie powinien byc nazywany zestawem 2.0 ?? Głośniki oraz subwoofer powininny zostać podłączone 2 osobnymi jackami i wtedy można całość nazwać zestawem 2.1.

Kiedyś czytałem, że dźwięk np. w odwarzaczu filmów powinien byc ustawony na 2.0 jeżeli głośniki 2.1 są podłączone jednym jackiem (zielonym).

Czy to prawda? Jest to jedno z tych głupich pytań, które zaprzątają mi głowę...

Edytowane przez Slepotka
  • Upvote 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

w odwarzaczu filmów powinien byc ustawony na 2.0 jeżeli głośniki 2.1 są podłączone jednym jackiem (zielonym).

Czy to prawda? Jest to jedno z tych głupich pytań, które zaprzątają mi głowę...

 

Prawda.

 

We współczesnym świecie konsument jest na każdym kroku ładowany w konia. To jeden z przykładów. Sam kupując pierdziawki do filmów, kupiłem zestaw 5.1. Chciałem mieć właśnie osobno sub a jeszcze bardziej zależało mi na centralnym. Dwa tylne głośniki nie były wyjęte nawet z pudła, nie mam warunków do ich rozstawienia. W odtwarzaczu jest to ustawione jako 2.1+SW jak dobrze pamiętam.

Edytowane przez Klaus

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeżeli zestaw audio skłądający się z subwoofera i z 2 głośników (satelit) podpinany jest jednym jackiem (zielonym) do karty dźwiękowej to czy nie powinien byc nazywany zestawem 2.0 ?? Głośniki oraz subwoofer powininny zostać podłączone 2 osobnymi jackami i wtedy można całość nazwać zestawem 2.1.

 

Zdaje mi się, że zestaw 2.1 powinien być conajmniej podłączony takim własnie kablem RCA. Chociaż i tak jest podłączany tylko 1 mini jack do karty dźwiękowej. Już sam nie wiem, może zagadka kiedyś się rozwiąże

Dołączona grafika

Edytowane przez Slepotka

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No takim czymś te zestawy są podłączone. Dochodzi do nich tylko kanał lewy i prawy. Tak samo jak do zestawów 2.0. Nie ma żadnej zagadki.

 

2.0 jak i 2.1 podłącza się więc tak samo, różnią się tylko liczba głośników.

 

Mowa oczywiście o malutkich zestawach 2.1. Nie wykluczone, że poważniejsze zestawy 2.1 mają dwa jacki.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Czyli chyba przegrałem zakład. Powiedziałem, że glośniki 2.1 creative a 220 podłączone jednym jackiem nie są pełnoprawnym zestawem 2.1. Są raczej tworem podobnym i nawet system operacyjny odbiera je jako zestaw 2.0. Prawdziwy zestaw 2.1 ma 2 jacki.

 

Manual creative a220 http://files2.europe...rt CLE Back.pdf

Edytowane przez Slepotka

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Powiedziałem, że glośniki 2.1 creative a 220 podłączone jednym jackiem nie są pełnoprawnym zestawem 2.1. Są raczej tworem podobnym i nawet system operacyjny odbiera je jako zestaw 2.0. Prawdziwy zestaw 2.1 ma 2 jacki.

 

To prawda. Sub niby jest ale dostaje jakiś wirtualny sygnał a nie to, co jest w dźwięku 5.1 przewidziane na suba.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Czyli chyba przegrałem zakład. Powiedziałem, że glośniki 2.1 creative a 220 podłączone jednym jackiem nie są pełnoprawnym zestawem 2.1. Są raczej tworem podobnym i nawet system operacyjny odbiera je jako zestaw 2.0. Prawdziwy zestaw 2.1 ma 2 jacki.

 

Manual creative a220 http://files2.europe...rt CLE Back.pdf

 

Tu masz rację. Na subwoofer nie idzie żaden sygnał - idą tylko sygnały na lewy i prawy kanał. Subwoofer w tym zestawie po prostu odtwarza dźwięki niskiej częstotliwości (prawdopodobnie z jednego kanału).

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie


×
×
  • Dodaj nową pozycję...