Skocz do zawartości
imralav

Jaki laptop studentowi, ~1600zł

Rekomendowane odpowiedzi

Witam!

Przymierzam się do kupna laptopa lecz nie jestem na tyle w tym zorientowany, by wybrać jakiś konkretny model.

Używać go będę do nauki, programowania (studiuję infę), oczywiście muzyka, filmy, sporadycznie wozić ze sobą, ale ciężar nie będzie przeszkodą (te pare kilo chyba nie będzie uciążliwe).

 

Podsumuję czego wymagam:

-procesor klasy i3 (wątpię, że i5 dorwę w tej cenie)

-brak dedykowanej karty graficznej, intel hd 3000 jak najbardziej wystarczy

-ramu tak nie mniej niż 4gb

-ekran ok 15", może błyszczeć, może być matowy, to bez różnicy

-dvd zawsze spoko

-koniecznie brak systemu operacyjnego, szkoda kasy skoro już go mam

-koniecznie wifi i możliwość podpięcia internetu przez kabel, jakieś wejścia usb, słuchawkowe

-kamerki, mikrofony nie są potrzebne, ale teraz chyba wszędzie są wsadzane?

 

Cena, jaką chcę na to przeznaczyć to tak ok. 1600zł, oczywiście im mniej tym lepiej, ale i jestem gotów na zmianę w drugą stronę, tylko tych 1800zł wolałbym nie przekroczyć.

 

Co sam wypatrzyłem?

http://www.skapiec.p...17/comp/5307616

 

Pozdrawiam i czekam na propozycję kogoś lepiej zorientowanego niż ja sam Dołączona grafika

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

i5 , 4GB ram

 

i3, 6GB ram

 

i3, 4GB ram - wersja budżetowa

 

Jednak z doświadczenia studenta Informatyki, poleciłbym Ci coś mniejszego niż 15.6" . Dołączona grafika Oczywiście to indywidualne preferencje, ale wygodniej na wykładach/zajęciach, zwłaszcza, że rozdzielczość taka sama :

 

i3, 4GB ram , 13.3" , chociaż z drugiej strony, jeśli to Twój jedyny komputer to trzeba się zastanowić, czy aby na pewno warto brać wersję "mobilną".

 

Chociaż z tego samego doświadczenia i z tego zestawienia wybrałbym opcję 6GB ramu - bezapelacyjnie. Ramu nigdy za mało. :)

Edytowane przez MaciekCi

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Do tego co napisałeś sprzęt ok. Ja sam mam Lenovo już od 4 lat i sprawdza się bez zarzutu. Oczywiście wszystko jest kwestią na jaki model trafisz.

 

http://allegro.pl/laptop-lenovo-g580-i3-15-6-6gb-500gb-hdmi-150zl-i3044383725.html

 

Masz tu ten sam model tylko ma 6GB ramu, myszkę i antywira w zestawie. Wyjdzie jeszcze taniej bo masz możliwy odbiór osobisty w sklepie stacjonarnym bez kosztów przesyłki.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie


×
×
  • Dodaj nową pozycję...