Skocz do zawartości
drizzt24

ModeCom MC-SHF56U - szum

Rekomendowane odpowiedzi

Witam

Niedawno kupiłem te głośniki. Pierwsza wersja jak podłączyłem do komputera lub tylko kablem zasilającym do gniazdka cały czas szumiała jak przykładałem ucho do głośnika. Do lewego i prawego. Zareklamowałem i dostałem nowe.

Te nowe właśnie podłączyłem tylko kablem zasilającym do kontaktu i też szumią jak je włączam.

Te szumy są normalne czy mam po prostu pecha?

Z góry mówię że jestem maniakiem ciszy ( mam szumy uszne) i takie dźwięki mnie denerwują. Jeśli to normalne to czy nawet w głośnikach droższych/lepszej jakości eż to występuje?

 

Z góry dzięki za odpowiedź

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam

Niedawno kupiłem te głośniki. Pierwsza wersja jak podłączyłem do komputera lub tylko kablem zasilającym do gniazdka cały czas szumiała jak przykładałem ucho do głośnika. Do lewego i prawego. Zareklamowałem i dostałem nowe.

Te nowe właśnie podłączyłem tylko kablem zasilającym do kontaktu i też szumią jak je włączam.

Te szumy są normalne czy mam po prostu pecha?

Z góry mówię że jestem maniakiem ciszy ( mam szumy uszne) i takie dźwięki mnie denerwują. Jeśli to normalne to czy nawet w głośnikach droższych/lepszej jakości eż to występuje?

 

Z góry dzięki za odpowiedź

Cześć, przypadkowo trafiłem na twój post szukając opini o głośnikach modecom które zamierzam sobie zakupić do PC jako dodatkowy zestaw (komp będzie w innym pokoju więc muszę mieć coś oprócz słuchawek do w miarę normalnego śluchania).

 

Posiadam sprzęt grający dość znanych marek brytyjskich (ARCAM, Monitor Audio) nie był to tani zakup i nie masz pojęcia jak szczena ze zdziwienia mi opadła jak pierwsze co usłyszałem po odpaleniu tego zestawu to lekki szum...

Nie wiem czy jestem maniakiem ciszy, ale kupując sprzęt za ciężkie pieniądze oczekiwałem że szum nie będzie istniał, niestety okazuje się że sprzęt nawet bardzo drogi, głównie wzmacniacze potrafią szumieć, jest to podobno efekt stosowania mniejszej ilości filtrów aby dzwięk był jak najmniej zniekształcony. Nie wiem czy akurat w sprzęcie modecoma stosowano jakieś drogie przetworniki, ale możliwe że nie stosowano jakiś filtrów żeby nie popsuć dźwięku, podczas normalnego słuchania pewnie to nie denerwuje, ale w przerwie między kawałkami irytuje. Ja mam szum zawsze taki sam, tzn. nie zwiększa się z podłośnieniem wzmacniacza, gdyby zwiększał się wraz z podgłośnianiem volume to można by założyć że wzmacniacz jakościowo nie jest jakiś ekstra.

Myślę że jak głośniki rekompensują szum ładym poukładanym i dynamicznym dźwiękiem to trzeba im to wybaczyć Dołączona grafika

 

ps. myślę że sobie sprawię te głośniki, na tle creative i logitech myślę że wychodzą i tak korzystnie i wyglądają jak głośniki a nie zabawki z plastiku Dołączona grafika

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie


×
×
  • Dodaj nową pozycję...